10 שוברי הקופות הגדולים ביותר
קצרה היריעה מלהכיל את כל שוברי הקופות והסרטים המצליחים והאהובים ביותר שנעשו בכל הזמנים
מאת: יואב גם (מערכת)
כל ערוצי התוכן
תרבותצרכנות
אקטואליהספורט
חברהביקורת
עשרת ה...תמונת השבוע
יחסים

עוד בעשרת ה...
עשרת הדברים הגרועים ביותר שקרו במוסיקה
כמו בכל תחום גם אם אנחנו כל כך אוהבים מוסיקה, יש דברים שהיינו מעדיפים למחות מעל פני האדמה
(תמיר מואב)
להמשך הכתבה
 
עשרת הסרטים הישראליים הכי טובים שיש
אז מה הסרט הישראלי הכי טוב שיש? מי הבמאי הכי מוערך? והאם גבעת חלפון אינה עונה הוא באמת סרטם הטוב ביותר של שלישיית הגשש?
( )
להמשך הכתבה
 
עשרת הדיסקים שלא כדאי לשמוע כשאתם בדיכאון
מרגישים עצובים, בודדים, גלמודים? חושבים שהעולם קורס עליכם? אם אתם רוצים ללבות את זה, להלן רשימת 10 הדיסקים הכי מדכאים בעולם
( )
להמשך הכתבה
 
עשרת הדברים שחייבים להתרחש בכל סדר פסח
דניאל רודשטיין בילה עוד ליל סדר כהלכה בבית המשפחה המורחבת בבאר-שבע. לפניכם סיכום בעשר נקודות עיקריות.
(דניאל רודשטיין)
להמשך הכתבה
 
עשרת הדברים שנהגים ישראליים לא יכולים שלא לעשות
קשה להיות נהג בישראל. באמת קשה. לפניכם מקבץ עבירות קלות וקשות שבטח כולכם נתקלתם בהן.
(דניאל רודשטיין)
להמשך הכתבה
 
עשרת העובדות והציטוטים המשעשעים ביותר בנוגע לסקס
איליה כהן, אדם בעל מוח חולה סקס, פורש לפניכם מספר הגיגים שחלפו בראשו כשחשב על הנושא. כשהתעייף, הוסיף ציטוטים להנאתכם
(איליה כהן)
להמשך הכתבה
 
 
עוד כתבות של יואב גם
ויפתחו ארובות השמיים- ישראל, ינואר 2006
נדמה שבכל חורף אותו תסריט חוזר על עצמו- גשמים חזקים שיורדים בחוזקה בזמן קצר גורמים להצפות בתים רבים. מדוע אף אחד לא מפיק לקחים?
(אקטואליה)
להמשך הכתבה
 
אריק שרון - דיוקן למנהיג
יואב גם מביא ביוגרפיה קצרה על האיש ודרכו. איך הפך אריאל שרון מהחקלאי מכפר מל"ל לאיש החזק והמשפיע ביותר בישראל ? כל מה שיסייע לכם בשיחות הסלון, או ליד עמדת הקפה במשרד.
(אקטואליה)
להמשך הכתבה
 

מקום עשירי: סופרמן / ריצ'ארד דונר / 1978
סופרמן עוד נולד בעצם בתור דמות קומיקס בשנות השלושים. גיבור העל אותו מגלם כריסטופר ריב שהלך לעולמו נולד בכוכב קריפטון ונתברך בכוחות על טבעיים אותם הוא רותם להצלת חיי אדם. הוריו מותירים אותו בידיי חוואים שמאמצים אותו ונותנים לו את השם קלארק קנט. משבגר החל לעבוד כעיתונאי ולעזור לאנשים במצוקה בעזרת ראיית הלייזר שלו ויכולתו לעוף ולשאת חפצים כבדים. לאחר הסרט הראשון באו עוד שלושה סרטי המשך כאשר בכל אחד מהם קם אוייב חדש המעונין להשמיד את סופרמן. לפני מספר שנים הפך הגיבור כריסטופר ריב משותק בכל חלקי גופו עקב תאונת רכיבה מצערת, הוא אף ביקר בישראל והיווה מקור השראה ועידוד לפצועי פיגועים ונכים עמם נפגש.בשנת 2004 נפטר מדום לב. הסרט הוליד סדרת טלויזיה מצליחה בשם לואיס וקלארק.
מקום תשיעי: בחזרה לעתיד / סטיבן ספילברג / 1985
הסרט עוקב אחר תיכוניסט צעיר בשם מרטי מקפליי (מייקל ג'יי פוקס) שחובר בשעות הפנאי שלו לפרופסור תמהוני ומוזר בשם דוק בראון. דוק זה עתה סיים את המצאתו האחרונה, פאר היצירה: מכונה הנוסעת בזמן ומאפשרת לחזור לעבר או להגיע לעתיד ברגע בו היא מאיצה למהירות 88 מייל. העניינים מסתבכים כאשר בסתר הניסוי מגלה מרטי כי את דלק היקר שמשמע את המכונה- פלוטוניום, גנב הפרופסור מטרוריסטים, אולם מאוחר מדי כיוון שבו ברגע שהם מתעדים את הניסוי מוצא עצמו מרטי נמלט מהם בתוך המכונה ונוסע אחורה בזמן בטעות לתקופה בה הוריו נפגשו ללא דלק לחזור לתקופה ממנה בה. מרטי תקוע בעבר אך בו ברגע שאמו של מרטי מתאהבת בטעות בו במקום באביו מבין מרטי כי עליו גם לקרב בינהם על מנת לא לשבש את העבר אחרת הוא ייעלם מאחר והוא לא יוולד כלל בעתיד. (נשמע מעט מסובך ???) הסרט זכה להצלחה גדולה ובעקבותיו צולמו שני סרטי המשך מצליחים. סצינה זכורה היטב מהסרט הראשון היא בה מרטי יוצא עם אמו לנשף סיום התיכון וכאשר היא מנשקת אותו היא אומרת "אני מרגישה כאילו אני מנשקת את אחי".
מקום שמיני: הקוסם מארץ עוץ / ויקטור פלמינג / 1939
אחד הסרטים המפורסמים שנעשו בכל הזמנים. דורותי (ג'ודי גארלנד), המתגוררת בחווה מבודדת בקנזס, נקלעת לסופת טורנדו, אשר נושאת את ביתה אל על. כאשר היא מתעוררת היא מוצאת עצמה בארץ עוץ הדמיונית, משאלתה היחידה היא לשוב הביתה לביתה. בהמלצת הקוסמת גלינדה היא שמה פעמיה בדרך האבנים הצהובות אל עיר הברק לקוסם מארץ עוץ על מנת שיגשים את משאלתה. בדרכה היא פוגשת ידידים שונים ומשונים אשר לכל אחד מהם משאלה מוזרה מהקוסם. דחליל החפץ במוח, איש פח החפץ בלב פועם ואריה פחדן שרוצה להיות אמיץ. סרט זה "נצבע" בשלב מאוחר יותר ומוקרן עד היום גם בחלק שחור לבן בראשיתו ובחלק צבעוני מאמצעו. הסרט מלווה את השיר המפורסם "אי שם מעבר לקשת בענן" וכמו כן אפקטים מיוחדים שנחשבו למיוחדים בתקופה זו של סופת הטורנדו. זכה בשני פרסי אוסקר והוליד סרט המשך.
מקום שביעי: פארק היורה / סטיבן ספילברג / 1993
אחד הסרטים הרווחיים ביותר שנעשו עד אותה תקופה. המליונר ג'ון אדמונד אשר מאוהב בדינוזאורים החליט לנצל תגלית מרעישה של חוקרים שמצאו יתוש מאובן שנשא בגופו דם דינוזאורים במשך מליוני שנים. בצורה זו הצליח להשיב לחיים את כל הדינוזאורים, לשם כך הקים עבורם פארק רחב ידיים המשתרע על אי שלם, מבודד מאדם. טרם חנוכת הפארק הזמין אדמונד חבורת חוקרים ידועים ובראשם ד"ר אלן גרנט (סם ניל) לסיור ראשוני באי בכדי להתרשם מהשגיו המדעיים ולהתרברב בפניהם, אך כאמור העניינים יוצאים מכלל שליטה עד כדי סכנת חיי אדם וכעת האדם הוא זה שעומד בפני הכחדה. הסרט זכה לשני סרטי המשך נוספים וזכה בשלושה פרסי אוסקר.
מקום שישי: ספרות זולה / קוונטין טרנטינו / 1994
סרט זה גרר אחריו שבחים וביקורות רבים כמו שרק טרנטינו יכול לעורר, הסרט מתרחש בלוס אנג'לס ומתעד מספר התרחשויות אשר הינן בבחינת סיפורי משנה בתוך סיפור מרכזי אחד. הסרט נפתח בשוד של וינסנט וגה (ג'ון טרבולטה) ושותפו ג'ולס (סמואל ג'קסון) במסעדת דיינר מקומית. זוג הפושעים מתחקים אחר מזוודה השייכת לראש ארגון הפשע- מרסלוס וואלס (וינג ריימס). הסרט מגולל את שורת הארועים שקדמו לשוד וכן את מערכת היחסים בין הגיבורים עצמם, טרנטינו עצמו לקח חלק במשחק בסרט שאותו ביים. סרט זו אופיין בזוויות צילום מיוחדות , ציטוטים מספר יחזקאל ופס קול מפורסם הכולל מנגינות וריקודי טוויסט משנות ה- 70 זכה בפרס אוסקר
מקום חמישי: אישה יפה / גארי מרשל / 1990
קומדיה רומנטית זו אהובה ועדיין מוקרנת שוב ושוב בערוצי הסרטים בטלויזיה. ויויאן (ג'וליה רוברטס) הינה זונה קשת יום אשר חייבת כספים רבים לסרסור שלה, מנסה להתפרנס למחייתה ברחובות לוס אנג'לס. כאשר היא עולה על רכבו הטועה של אדוארד (ריצ'ארד גיר) משקיען עסקי בחברות כושלות היא אינה יודעת כי טרמפ זה עשוי לשנות את חייה. הנ"ל מזמין אותה לעלות איתו לסוויטה. לאט לאט מבינה ויויאן למה היא נכנסה: הבחור פשוט מעונין לשוחח ולקבל אוזן קשבת.בין השנייים נרקם אט אט רומן כאשר עובדת היותה של ויואן זונת רחוב לשעבר נשמרת בחשאי. סצינה מפורסת הזכורה היטב היא כאשר ויויאן עורכת מסע קניות ראשון של בגדים הגונים בבוורלי הילס וחוזרת לחנות יוקרה שסירבה לקבלה רק אמש ומנופפת בשקיות כאשר היא אומרת :" טעות ענקית שלא קיבלת אותי... ענקית".
מקום רביעי: שרק / אנדרו אדאמסון /2001
שרק (מייק מאיירס), הוא מפלצת ביצות ירוקה החיה לה ביער, נהנית מהחיים הטובים והשקטים ומהרווקות. יום אחד כאשר יצורי הסרטים מפרים את שלוותו הוא מתבשר כי הם גורשו משטח הממלכה והוגלו לביצתו. לאחר שכנועים רבים יוצא שרק לעבר הממלכה על מנת להשיבם לנחלתם ולהשיב לו את העצמאות לנחלתו שלו. במסעו מתלווה אליו חמור שמתגלה כפטפטן גדול (אדי מרפי). החמור מכוון את שרק אל עבר ארמון הממלכה שם מתקיימת תחרות אשר המנצח בה יזכה בנסיכה פיונה- נסיכה אשר הוטלה עליה קללה כי ברדת החשיכה תהפוך למפלצת מכוער וכך חוזר חלילה כל יום. במהלך המסע לשחרור הנסיכה פוגשים שרק והחמור בגיבורים מצויירים שונים. סרט קומי משעשע שנעשה באנימציה ממוחשבת זכה בפרס האוסקר בקטגוריות סרט האנימציה הטוב ביותר ובהכנסות רבות, הוליד סרט המשך נוסף מצליח גם כן. סרט שלישי בסדרה צפוי לצאת לאקרנים בשנת 2007.
מקום שלישי: שר הטבעות / פיטר ג'קסון / 2001
כאן מדובר בזן ייחודי של שובר קופות. סרט אחד ארוך שבעצם חולק לשלושה סרטונים (שגם הם לא ממש קצרים). טרילוגיה זו עוקבת אחר מסעו של פרודו (אליז'ייה ווד) ייצור המכונה הוביט, בארץ התיכונה תוך כדי המלטות מכוחות רשע אשר מנסים לשים את ידם על הטבעת המיוחדת שקיבל מדודו. לטבעת זו כוחות רבים ולכן כל יצורי האופל של הממלכה והסובבים אותה נלחמים עליה ומנסים לחמוד אותה לעצמם. סרט זה מלווה באפקטים יוצאי דופן של יצורים ומפלצות שונים ומשונים וגם בפס קול יוצא מן הכלל. הסרט זכה בארבעה פרסי אוסקר וגרף הכנסות צפייה רבות ומעריצים רבים.
מקום שני: פורסט גאמפ / רוברט זמיקס / 1994
סרט רווחי זה עוקב אחר עלילותיו של ילד הסובל מפיגור שכלי קל ומנת משכל נמוכה בשם פורסט ונלחם במוסכמות החברתיות שלא מותירות לו כל סיכוי להתקבל כשווה בין שווים. כל כולו של הסרט מתרחש כאשר פורסט של "היום" ממתין לאוטובוס בתחנה ומשתף את האנשים החולפים על פניו בקורות אותו בילדותו, בקריירת הפוטבול שלו באוניברסיטה, באהבתו לשכנתו ג'ני ואפילו במלחמת ויאטנם. בסרט משולבים קטעים ארכיוניים נדירים מתולדות ההסטוריה של ארה"ב בהם מופיעים נשיאי ארה"ב הקודמים, הנחיתה על הירח ומסיבות עיתונאים מפורסמות. את פורסט גילם השחקן טום הנקס לצד אמו סאלי פילד. קטע זכור מהסרט הוא הרגע בו לוחץ פורסט את ידו של נשיא ארה"ב דאז קנדי וכשזה נשאל לשלומו משיב – "אני ממש צריך להשתין כי שתיתי הרבה".
מקום ראשון: טיטאניק / ג'יימס קמרון / 1997
סרט זה מבוסס על המקרה המפורסם בו טבעה הספינה שנחשבה לבטוחה ביותר בעולם בהפלגת הבכורה שלה- הטיטאניק.הוא נחשב עד היום לאחד מהסרטים הרווחיים ביותר שנעשו בכל הזמנים. כדי להוסיף טיפה פלפל ורומנטיות לעלילה השתרבב לו סיפור אוהבים קטן בין בת עשירים מאורסת, רוז, אותה מגלמת קיט וינסלו, לבין נער עני ומרוד, ג'יק, אותו מגלם ליאונרדו דה קפריו שבכלל לא אמור היה להיות על סיפון האניה מלכתחילה אך הרוויח את הכרטיס בהתערבות בה הוא וחברו זכו. במהלך ההפלגה נחצים הגבולות בין המעמדות והשניים מתאהבים זה בזו. סופה של הספינה ידוע מראש והיא שוקעת במצולת לאחר התנגשות בקרחון ומפרידה בין הנאהבים. סרט עתיר אפקטים אשר התעתד להיות כמה שיותר אותנטי וזכה לשבחים רבים, פס קול מצוין של סלין דיון וזכיה ב- 11 פרסי אוסקר. סצינה מפורסמת היא כאשר ג'יק עוזר לרוז להעמיד פנים שהיא עפה כמו ציפור ומניף את ידיה לצדדים על חרטום הספינה בליווי השיר my heart will go on ברקע, של סלין דיון.
ציון כתבה ממוצע: 2.85     מאי 2006
דרג כתבה:
תגובות הגולשים
חזרה למדור