על בנות ועל בנים - 10 הבדלים בין המינים
לכל כלל יש יוצא מן הכלל. למרות זאת, קבלו 10 סממנים שיעזרו לכם להבחין האם זו גברת או אדון.
מאת: מירב .י. (יזרסקי) (מערכת)
1. ליווי לנוחיות - בנות לא הולכות לשירותים לבד. לא ברור מה מקור ההרגל המגונה הזה. האם נרכש בתהליך הסוציאליזציה כאשר בן משקה את הצמחים באופן עצמאי ובת צריכה קצת עזרה או שמא מדובר במנגנון הגנה נגד מטרידים פוטנציאליים? כך או כך, במסיבה, מסעדה או כל אירוע אחר תראו בנות צועדות זוגות זוגות לכיוון השירותים, כאילו היו אלו תיבת הנוח של המאה ה – 21.

2. מכות וקללות - כאילו לא חלפו להן דקותיים מצאתנו מהמערות, גברים מיישבים מחלוקות במכות. לאו דוקא קרבות איגרוף בזירה. גם צ'פחה קטנה על העורף יכולה לעשות את העבודה. זאת ועוד, שיחה בין גברים יכולה בהחלט לזכות לפתיח המהמם של: "יא מכוער". בנות, במקרה הזה, היו מתייחסות למילים כפשוטן. בעיה.

3. ריבוי מטלות - ריבוי מטלות אין פירושו קריאה בשירותים או גירודים תוך כדי צפיה בטלביזיה. בכל זמן נתון, אשה עצלנית מספיקה לעשות פי שלושה דברים מגבר.

4. ניהול זמן - כן, כן, גם הזמן זקוק למנהל טוב. במילים אחרות, גם הזמן זקוק למנהלת. אצל גבר לא קיים "בדרך..." או "בזמן ש...". למשל, "בזמן שהתנור מתחמם אני אנקה את השיש והכיריים" או "בדרך למכונת הכביסה אני כבר אקח את האריזה הריקה לזבל". אצל גברים זה בדרך כלל מיתרגם ל: "בזמן שהאוכל מתחמם, אני אנמנם על הספה" או "בדרך למקרר אני יכול להספיק לראות 4 שניות של המשחק בטלביזיה".

5. חורף-קיץ. שיקום גבר אחד ויגיד לי שהוא יודע מה זה חורף-קיץ. עכשיו, אחרי שדיברתם עם אמא/החברה/האישה אתם יודעים שהכוונה היא להחלפת הבגדים בארון במעברי העונות. מטלה לוגיסטית מורכבת שלא ניתנת לביצוע ללא רמות מסויימות של אסטרוגן.

6. פירוק והרכבה - מגיע מכשיר חדש הביתה. לא חשוב אם מדובר במערכת קולנוע ביתית או בצעצוע של ביצת הפתעה. בנות פותחות את המדריך, מתסכלות על השרטוטים ומתחילות לחבר. בנים כבר מזמן הרכיבו והלכו לראות חדשות הספורט. הדבר היפה הוא שגם אם הם חיברו את הכל הפוך, עם מסטיקים ונעצים, ברוב המקרים המוצר יעמוד על תילו לדורי דורות.

7. לצאת מהבית - זה המקום בו מתקזזות כל אותן דקות יקרות שאנו חוסכות ביעילות מירבית משך כל השבוע. עבור גבר לצאת מהבית משמעו לנוע פיזית לכיוון הדלת. עבור אישה, העניין דורש הכנות. החלפת בגדים, איפור, בושם, החלפת נעליים, סידור התיק, בדיקת תכולת התיק (מפתחות, רישיונות, ארנק, ת.ז.), לבדוק אם יש סוללה בנייד, להחליף שוב בגדים, להחליף שוב נעליים, להחליף את התיק התואם לנעליים. אם אתם רוצים לראות תוכנית בשקט, תציעו לנו לצאת. עד שנתארגן, התוכנית תסתיים.

8. גברים פותרים, נשים מלבנות - יש לך בעיה, כל בעיה, שתהא הקלה או המורכבת ביותר. עם אשה זה יהיה דיון, יהיה צורך "לשוחח" על הבעיה, למה זה קרה, איך את מרגישה ביחס אליה, מה ניתן לעשות, מה יהיו ההשלכות וכיצד כל אלו ישפיעו על התחממות כדור הארץ והמסת הקרחונים. עם גבר השיחה תסתיים במילת ציווי -"תעזבי", "תתפטרי", "תתעלמי" וכדומה. לצורך הדוגמה, אם שיחה עם אישה משולה לערעור על תוצאות משפט מתמשך, שיחה עם גבר דומה להסכמה בין הצדדים עוד בחניון, טרם הכניסה לאולם בית המשפט.

9. שינויי מזג האויר - אישה, בסהרה, 48 מעלות בצל, כבשן, עדיין תהיה זקוקה ל"משהו מעל" כדי שיהיה לה נעים. גבר, בסיביר, מוקף במגוון חיות הקוטב, עדיין ירצה את הבירה שלו קרה.

10. אקססוריז - לא מה שאתם חושבים. גם אם חייו יהיו בסכנה, לא יוכל גבר ממוצע להבחין במסדר זיהוי בין 20 זוגות הנעליים השחורות של בת זוגו. עבור אישה, תיקים, נעליים, תכשיטי אופנה וחגורות הם מוצרים מתכלים שיש להחליפם בתדירות גבוהה (כלומר, אחרי שראו אותך איתם פעם אחת). לעומת זאת, בארון של גבר ממוצע אל תתפלאו אם יימצא פאוץ' מהטיול שלו בתורכיה לפני 8 שנים. הפאוץ' עדיין בשימוש.
כל ערוצי התוכן
תרבותצרכנות
אקטואליהספורט
חברהביקורת
עשרת ה...תמונת השבוע
יחסים

עוד בעשרת ה...
עשרת הדברים הגרועים ביותר שקרו במוסיקה
כמו בכל תחום גם אם אנחנו כל כך אוהבים מוסיקה, יש דברים שהיינו מעדיפים למחות מעל פני האדמה
(תמיר מואב)
להמשך הכתבה
 
עשרת הסרטים הישראליים הכי טובים שיש
אז מה הסרט הישראלי הכי טוב שיש? מי הבמאי הכי מוערך? והאם גבעת חלפון אינה עונה הוא באמת סרטם הטוב ביותר של שלישיית הגשש?
( )
להמשך הכתבה
 
עשרת הדיסקים שלא כדאי לשמוע כשאתם בדיכאון
מרגישים עצובים, בודדים, גלמודים? חושבים שהעולם קורס עליכם? אם אתם רוצים ללבות את זה, להלן רשימת 10 הדיסקים הכי מדכאים בעולם
( )
להמשך הכתבה
 
עשרת הדברים שחייבים להתרחש בכל סדר פסח
דניאל רודשטיין בילה עוד ליל סדר כהלכה בבית המשפחה המורחבת בבאר-שבע. לפניכם סיכום בעשר נקודות עיקריות.
(דניאל רודשטיין)
להמשך הכתבה
 
עשרת הדברים שנהגים ישראליים לא יכולים שלא לעשות
קשה להיות נהג בישראל. באמת קשה. לפניכם מקבץ עבירות קלות וקשות שבטח כולכם נתקלתם בהן.
(דניאל רודשטיין)
להמשך הכתבה
 
עשרת העובדות והציטוטים המשעשעים ביותר בנוגע לסקס
איליה כהן, אדם בעל מוח חולה סקס, פורש לפניכם מספר הגיגים שחלפו בראשו כשחשב על הנושא. כשהתעייף, הוסיף ציטוטים להנאתכם
(איליה כהן)
להמשך הכתבה
 
 
עוד כתבות של מירב .י. (יזרסקי)
מתקפת הברביות המשובטות
טוב או רע, שמח או עצוב, העובדה נותרת בעינה. המבנה הגנטי שלי חסר את גן האופנה. אין זו אבדה גדולה מבחינתי ובכל זאת מצריכה וידוי.
(חברה)
להמשך הכתבה
 
אורי גלר מחפש. גם אנחנו.
עם חמישיה פותחת משובחת שכזו חבל שחברת קשת לא השקיעה יותר בפורמט. מירב .י. ניסתה להעביר לגלר בטלפתיה מה הן הנקודות החלשות בתוכנית. כשזה לא עבד, החליטה לכתוב.
(ביקורת)
להמשך הכתבה
 
כשיש ספק אז אין ספק
כמה אנשים שווה לנו לשלוח למחלקות אונקולוגיות על מנת שנוכל לראות טלוויזיה בנייד?
(חברה)
להמשך הכתבה
 

ציון כתבה ממוצע: 3.98     נובמבר 2006
דרג כתבה:
תגובות הגולשים
חזרה למדור