עשרת הדברים שנהגים ישראליים לא יכולים שלא לעשות
קשה להיות נהג בישראל. באמת קשה. לפניכם מקבץ עבירות קלות וקשות שבטח כולכם נתקלתם בהן.
מאת: דניאל רודשטיין (מערכת)
מקום עשירי: עצירה באמצע הכביש "כדי להוריד מישהו".
כולכם ודאי נתקלתם בזה, ולרוב זה קורה בכביש דו נתיבי (כך שהמכונית חוסמת נתיב אחד וזה די בלאגן, מטריד ומעצבן...) אבל לאחרונה נתקלתי בשיא חדש: ממש באמצע הצומת עצר רכב והוריד מישהו על הכביש – לא רק שזה מסוכן ואידיוטי להפליא – זה משבש תנועה שלמה של כמה עשרות מכוניות בבת אחת! מה חשבת לעצמך? אוף!

מקום תשיעי: תחרות זריקת בדלי סיגריות מהחלון – מי מגיע הכי רחוק?
לא רק שזה מגעיל, דוחה ופשוט לא מתחשב, זה אשכרה מסוכן – אני אישית בטוח שבאתר "יוטיוב" יש סרטון שמדגים כיצד סיגריה שעפה מחלון אחד יכולה בקלות להגיע לחלון הרכב שמאחורי הנהג החוצפן.. וזה לא נעים!

מקום שמיני: המצאת נתיבי תנועה חדשים יש מאין.
החידוש הזה הגיע מתחום נהגי המוניות: כאשר אתה ממתין לרמזור יחד עם עוד עשרות נהגים כמוך פתאום מגיח נהג מונית משום מקום ו"ממקם" עצמו בצמוד אליך כאילו יש שלושה נתיבים ולא שניים! איזו תעוזה יש לו! הסכנה הבטיחותית במקרה הזה שנהג ישראלי ממוצע לא ירשה לאגו שלו לרדת כך, יצא החוצה ויתעמת עם אותו נודניק שדחף את אפו מטר אחד עמוק מדי. וזה קורה! עצוב.

מקום שביעי: ניהול שיחות חולין באמצע הלילה עם מי שכרגע הורדת.
כמה פעמים כבר קרה לכם שנסעתם ברחוב חד סיטרי אשר מכוניות חונות משני צדיו ופתאום רכב עומד באמצע הכביש ולא זז... כאשר מתקרבים מגלים להפתעתינו שמישהו עומד בצד החלון של הנהג או של שכנו ומפטפט איתו ארוכות...חוצפה! שים את הרכב בצד ותן לעבור! אתה לא היחיד שער בשעות הקטנות של הלילה!

מקום שישי: איפה האיתות?
מבחינת נהגי מדינת ישראל, איתות זה משהו שרק נהגי אוטובוס ותלמידים בשיעור נהיגה עושים. כולם שכחו לאותת לפני פנייה, לא משנה באם היא בכביש מהיר בין נתיבים, בצומת מרומזר לקראת פניה או סתם במפגש כבישים רגיל. מה, אין נהגים אחרים על הכביש? פשוט מתסכל!

מקום חמישי: כניסה באין כניסה.
אני בספק אם במדינות אחרות זה קורה; אנשים רציונאליים רואים תמרור ברור שאוסר כניסה לרחוב מסוים ופשוט מתעלמים ממנו. אתם לא יודעים איזו הרגשה מגעילה זה מעורר בנו, שאר הנהגים השפויים במדינה כאשר אתם נוסעים מולינו בנון-שאלנטיות מדאיגה ופשוט מצפצפים על החוק. תתביישו!

מקום רביעי: הידחפות לתור של מכוניות "נחותות" בצומת.
לצערי, מדובר בתופעה מוכרת ורגילה בנוף הישראלי; עשרות מכוניות עומדות בתור וממתינות בסבלנות שיגיע תורן לפנות שמאלה, מה שיוצר תור ארוך כמאה מטרים ולפעמים אף יותר לפני הרמזור, אבל לא! נהג אחד לא מוכן לסבול והוא נוסע היישר אל תחילת הצומת ואז חותך בצורה פראית ונדחף לפני כל אלו שצייתו לחוקי התנועה – אגב, ברוב המקרים הוא פשוט חוצה את קו העצירה, עולה על מעבר החצייה וממתין "כמו אחד האדם" לרמזור שיוריק. במדינות אחרות היו לוקחים לו את הרכב וקונסים אותו במקום.

מקום שלישי: המרת תמרור 'עצור' בתמרור 'תן זכות קדימה'.
שילוב קטלני של צפצוף על חוקי התנועה וחוסר סבלנות ישראלי. אומרים, שזק"א הם אלו שקובעים את התמרורים במדינת ישראל ולצערי אני אישית מכיר מקרה כזה שהתרחש עקב "החלטה" של נהג טיפש לא לקבל את מרותו של תמרור העצור אלא "טיפה להאט" בכניסה לצומת – או אז נכנס בו מישהו בחוזקה מהרחוב הראשי. הוא כבר לא כאן כדי לקרוא את זה – אתם כן.

מקום שני: התעלמות קשה ואלימה מהולכי-רגל.
זו תופעה חמורה ביותר שעל המשטרה להילחם בה בכל הכוח: נהגים, אשר למדו בשעתם כי להולך-רגל יש זכות גבוהה משל נהג ממוצע באיזור מעבר-החציה, לא מתייחסים בכלל לחוק הבסיסי הזה ומונעים מהולכי-הרגל מעבר בטוח. יתרה מזו, כאשר הולך-רגל מעוניין לחצות את הכביש, נהג ישראלי ממוצע, אשר מגיע במהירות לאיזור מעבר-חצייה, כבר טעות, יצפור לו לבל יעז לרדת מהמדרכה! לאן הגענו? פשוט עצוב!

מקום ראשון: מעבר ברמזור אדום.
נתוני המשטרה והרשות לבטיחות בדרכים לא משאירים מקום לספק: רוב התאונות כולל הקטלניות שבהן קורות באיזור הצומת המרומזרת. ובכן, עם כל הכבוד, למה אנחנו כה המומים מנתונים אלו כאשר אל"ף-בי"ת בחוקי התנועה נהגים לא יודעים? או יותר נכון יודעים ולא מבצעים? כאילו תחשבו על זה... רמזור אדום... יותר מזה? מי שעובר באדום מלא חד וחלק יש לקחת לו את המכונית, את הרשיון ולשלוח אותו לתקופת צינון רצינית. אף תירוץ לא מתקבל – אם נכנסת לצומת שניה אחרי סימן שכלל לא האטת לפני הצומת – עוד חוק יסוד בנהיגה. לאנשים לא איכפת – וככה זה נראה. עוד כמה חפים מפשע ימותו לנו מול העיניים בגלל חוסר איכפתיות משוועת מצד נהגי ישראל?
כל ערוצי התוכן
תרבותצרכנות
אקטואליהספורט
חברהביקורת
עשרת ה...תמונת השבוע
יחסים

עוד בעשרת ה...
עשרת הדברים הגרועים ביותר שקרו במוסיקה
כמו בכל תחום גם אם אנחנו כל כך אוהבים מוסיקה, יש דברים שהיינו מעדיפים למחות מעל פני האדמה
(תמיר מואב)
להמשך הכתבה
 
עשרת הסרטים הישראליים הכי טובים שיש
אז מה הסרט הישראלי הכי טוב שיש? מי הבמאי הכי מוערך? והאם גבעת חלפון אינה עונה הוא באמת סרטם הטוב ביותר של שלישיית הגשש?
( )
להמשך הכתבה
 
עשרת הדיסקים שלא כדאי לשמוע כשאתם בדיכאון
מרגישים עצובים, בודדים, גלמודים? חושבים שהעולם קורס עליכם? אם אתם רוצים ללבות את זה, להלן רשימת 10 הדיסקים הכי מדכאים בעולם
( )
להמשך הכתבה
 
עשרת הדברים שחייבים להתרחש בכל סדר פסח
דניאל רודשטיין בילה עוד ליל סדר כהלכה בבית המשפחה המורחבת בבאר-שבע. לפניכם סיכום בעשר נקודות עיקריות.
(דניאל רודשטיין)
להמשך הכתבה
 
עשרת העובדות והציטוטים המשעשעים ביותר בנוגע לסקס
איליה כהן, אדם בעל מוח חולה סקס, פורש לפניכם מספר הגיגים שחלפו בראשו כשחשב על הנושא. כשהתעייף, הוסיף ציטוטים להנאתכם
(איליה כהן)
להמשך הכתבה
 
עשרת סימני הזיהוי להכרת הטוקבקיסט המצוי
אנחנו נהנים מהם, סובלים מהם, משועשעים מהם ופה ושם מפחדים מהם. והם בכל מקום ברשת. איליה כהן, במדריך להכרת הטוקבקיסט המצוי
(איליה כהן)
להמשך הכתבה
 
 
עוד כתבות של דניאל רודשטיין
געגועיי לשנות התשעים היפות
הזוהר, הכמיהה לכסף, להצלחה וכמובן לפופולריות השתלטה על העולם. ראו דוגמת הקליפ הדש של אבריל לאבין בMTV. דניאל רודשטיין מסביר.
(ביקורת)
להמשך הכתבה
 
אל תלכו לראות את "זרה מושלמת"
המותחן החדש ממחיש את הצורך הנואש של אולפני הקולנוע ההוליוודים למצוא רעיונות כאילו-מקוריים. ואף מילה על השחקנים...
(ביקורת)
להמשך הכתבה
 
יום הזכרון – אאוט. שבוע הזכרון – אין.
בעידן שבו הטכנולוגיה מאפשרת לנו להתאושש בצורה הכי מהירה מהאבל שאותו אנו "רוצים לחוש", אין ברירה אלא לבצע שינוי תודעתי כולל.
(תרבות)
להמשך הכתבה
 

ציון כתבה ממוצע: 3.94     מרץ 2007
דרג כתבה:
תגובות הגולשים
חזרה למדור