עשר תכניות הטלוויזיה הכי טובות
הטלוויזיה היא אולי החבר הכי טוב של האדם המודרני, אבל גם לחבר טוב יש תכונות שאנחנו אוהבים יותר וכאלה שקצת פחות
מאת: עדי אשכנזי (מערכת)
באחד הפרקים של משפחת סימפסון, הומר מגיע לבית הוריו הישן לביקור נוסטלגי. כשהוא מגיע לחדר המגורים, הוא מגלה ליד הטלוויזיה שהצל שלו נשאר שם.
אז אולי עדי כן יוצא מהבית מדי פעם, אבל האיש אוהב טלוויזיה.
אלו 10 תוכניות שהוא אוהב יותר.
כל ערוצי התוכן
תרבותצרכנות
אקטואליהספורט
חברהביקורת
עשרת ה...תמונת השבוע
יחסים

עוד בעשרת ה...
עשרת הדברים הגרועים ביותר שקרו במוסיקה
כמו בכל תחום גם אם אנחנו כל כך אוהבים מוסיקה, יש דברים שהיינו מעדיפים למחות מעל פני האדמה
(תמיר מואב)
להמשך הכתבה
 
עשרת הסרטים הישראליים הכי טובים שיש
אז מה הסרט הישראלי הכי טוב שיש? מי הבמאי הכי מוערך? והאם גבעת חלפון אינה עונה הוא באמת סרטם הטוב ביותר של שלישיית הגשש?
( )
להמשך הכתבה
 
עשרת הדיסקים שלא כדאי לשמוע כשאתם בדיכאון
מרגישים עצובים, בודדים, גלמודים? חושבים שהעולם קורס עליכם? אם אתם רוצים ללבות את זה, להלן רשימת 10 הדיסקים הכי מדכאים בעולם
( )
להמשך הכתבה
 
עשרת הדברים שחייבים להתרחש בכל סדר פסח
דניאל רודשטיין בילה עוד ליל סדר כהלכה בבית המשפחה המורחבת בבאר-שבע. לפניכם סיכום בעשר נקודות עיקריות.
(דניאל רודשטיין)
להמשך הכתבה
 
עשרת הדברים שנהגים ישראליים לא יכולים שלא לעשות
קשה להיות נהג בישראל. באמת קשה. לפניכם מקבץ עבירות קלות וקשות שבטח כולכם נתקלתם בהן.
(דניאל רודשטיין)
להמשך הכתבה
 
עשרת העובדות והציטוטים המשעשעים ביותר בנוגע לסקס
איליה כהן, אדם בעל מוח חולה סקס, פורש לפניכם מספר הגיגים שחלפו בראשו כשחשב על הנושא. כשהתעייף, הוסיף ציטוטים להנאתכם
(איליה כהן)
להמשך הכתבה
 
 
עוד כתבות של עדי אשכנזי
תגלית מופלאה
כתבנו עדי אשכנזי, ממליץ לכם בחום על טרילוגיית "חומריו האפלים"
(ביקורת)
להמשך הכתבה
 
כשאת אומרת.. למה את באמת מתכוונת.. גרסת הבידור הישראלי
אז אחרי שקראתם את מה שמסתתר מאחורי המשפטים חסרי הפשר של הספורטאים שלנו, הנה חשיפה למה מתכוונים הסלבז באמת במה שהם אומרים
(תרבות)
להמשך הכתבה
 
פינק פלויד ואני
לכבוד בואו של רוג'ר ווטרס להופעה בישראל, עדי אשכנזי החליט לשתף אתכם בכמה מפגשים בינו לבין ווטרס ולהקתו פינק פלויד, בכמה וכמה נקודות ציון בחייו
(תרבות)
להמשך הכתבה
 

מקום 10 – בנות גילמור
סדרה קטנה ומקסימה. מספרת את סיפורן של אם ובתה המתבגרת המתגוררות בעיירה ציורית בשם סטארס הולו. מגוון הדמויות הססגוניות המתגוררות בעיירה זאת עושה את הסדרה למוזרה ומצחיקה באופן מיוחד וזאת אפילו בלי להזכיר את התסריט השנון. התסריט של הסדרה נחשב לארוך ביותר בטלוויזיה ולכן הדיאלוגים של הדמויות נאמרים במהירות מסחררת וצריך ממש לעקוב כדי לקלוט את כל השנינויות והציטוטים
מקום 9 – מסע בין כוכבים
הסדרה שהגדירה מחדש את המושג קאלט. עלתה לראשונה בסוף שנות השישים ומאז זכתה לכמה סדרות המשך ("הדור הבא", "חלל עמוק 9", "וויאג'ר" ו"אנטרפרייז") ולעשרה סרטי קולנוע. אמנם הפרקים די חוזרים על עצמם (אי אפשר לספור כמה אנשי צוות מצאו את מותם בצורה אכזרית), אך עדיין כל פרק מרתק מאוד לחובבי הז'אנר. מומלץ לראות את הסרט "מסע בין מעריצים" כדי להבין את מידת ההערצה לסדרה הזאת.
מקום 8 – בטיפול
אי אפשר להסביר למי שלא ראה. בסך הכול מדובר בסדרה שמתרחשת במקום אחד, קליניקה של פסיכולוג, ורובה ככולה דיאלוג מתמשך בין מטופל לפסיכולוג שלו. אך בכל זאת התסריט המרתק והמשחק המעולה של אסי דיין, מאיה מרון, ליאור אשכנזי ועלמה זק, משחק שלעיתים מותיר אותך פעור פה, עושים את הסדרה לחוויה שאסור להחמיץ אותה.
מקום 7 – טווין פיקס
סדרה שהקדימה את זמנה. חוקר FBI מגיע לעיירה צפונית המאוכלסת בטיפוסים אקסצנטריים בכדי לחקור רצח של נערה וחושף שורה של סודות הקשורים בכל אחד ואחד מתושבי העיירה. הסדרה של דויד לינץ' נעה על הגבול בין מציאות לדמיון ומעבירה את הצופה חוויה מצמררת. הסדרה לא הצליחה בזמן שהוקרנה אבל היא פרצה את הדרך לסדרות מצליחות יותר כמו "תיקים באפלה" ו"4400".
מקום 6 – אבודים
החל מהפרק הראשון של הסדרה ברור שאנו צופים בדבר שעוד לא ראינו בטלוויזיה. הפרק המופתי המתאר את התרסקות המטוס על האי מגדיר מחדש את הסטנדרטים של הפקה טלוויזיונית ומציג רף חדש לסדרות טלוויזיה בהווה ובעתיד. הסיפור בקצרה, טיסת 815 מסידני ללוס אנג'לס מתרסקת על אי מסתורי באמצע האוקיינוס השקט. הסדרה מביאה את סיפורם של השורדים והתמודדות שלהם עם עצמם ועם עברם. האי עצמו הוא אי שמסתיר המון תופעות על טבעיות ובכל פרק מתגלה עוד פרט קטן שמצליח להסביר דברים מסוימים, אך מותיר את הצופה עם הרבה שאלות אחרות.
מקום 5 – באפי קוטלת הערפדים
באפי התחילה כסרט כושל בתחילת שנות ה-90 על נערה מקובלת ובלונדינית שמגלה שהיא נבחרה לפני המון שנים להלחם בערפדים ובשדים אשר תוקפים את בני האדם. הסרט נכשל אך ג'וס ווידון, יוצר הסרט, לא ויתר והחליט לעבד את הסרט לסדרת טלוויזיה שהתקבלה בהתלהבות בכל העולם. הסיפור המתוחכם אשר מכיל הרבה רבדים והרבה סאב-טקסט בשילוב עם הומור שנון ודמויות מרתקות אשר מתפתחות לכל אורך הסדרה, הופכים את הסדרה לדבר שאי אפשר להתנתק ממנו.
מקום 4 – משפחת סימפסון
זה סיפור על משפחה מאושרת עם אבא ואמא, שלושה ילדים, כלב וחתול החיים בשקט ובשלווה בעיירה אמריקאית שקטה. נשמע אוטופי ונפלא, נכון? לא כשהאבא די מטומטם, הילד מופרע, האימא לא מצאה עדיין את עצמה והמצפון היחיד בא בדמות ילדה בת 8. סדרה מצוירת אשר מקלפת את ציפוי הצלופן הורוד מעל פני החברה האמריקאית ולאט לאט חושפת את הצביעות מאחורי ערכי המשפחה. הסדרה מעבירה את הרעיונות שלה כשהיא נעזרת בחוש הומור מטורף שאפשרי רק בסדרה מצוירת ולוקחת אותנו למסע מצחיק עד דמעות
מקום 3– 24
עוד סדרה חדשה יחסית. סדרת מתח עוצרת נשימה המתרחשת בזמן אמת. כל פרק מתרחש במסגרת זמן של שעה אחת וכל 24 הפרקים של העונה מתרחשים במשך יממה אחת. הסיפור משתנה בכל עונה אך במרכז כל העונות עומד סוכן בשם ג'ק באוור שעובד במרכז מתוחכם והייטקי בשם CTU – היחידה ללוחמה בטרור, ותפקידו להציל את היום וזה לא רק במובן המטפורי. בגלל שהסדרה מתרחשת בזמן אמת, האירועים קורים במהירות מסחררת ולא נותנים רגע אחד לנשום לפני שעוברים הלאה לאירוע הבא. בכל עונה היוצרים של הסדרה שוברים עוד טאבו ומצליחים להפתיע אותנו בכל פעם מחדש.
מקום 2 – שבתות וחגים
עוד סדרה ישראלית מופתית, מביאה את סיפורם של אנשים בני 30 פלוס (או 40 מינוס) והתמודדותם עם אהבות ישנות וחדשות, עם הגדרה העצמית של כל אחד מהם ועם החיים בכלל שלא תמיד יוצאים כפי שחשבנו, במיוחד לא בת"א התובענית. ההפקה מהוקצעת, הסיפור המרתק וכמובן המשחק נפלא של כל כוכבי הסדרה, אלון אבוטבול, יעל אבקסיס, מרב גרובר פרנק ובמיוחד של דרור קרן המצוין. ואי אפשר שלא להזכיר את המוזיקה הנפלאה של הפסקול, בכל פרק מתמקדים באומן מסוים ומקדישים את כל הפרק למוזיקה שלו. חוויית צפייה מומלצת (הסדרה זמינה כולה ב- VOD של הוט).
מקום 1 – סיינפלד/תרגיע
סיינפלד היא סדרה שמזמן הפכה ליותר מעוד תוכנית, סיטקום פורץ דרך המוכיח שאפשר להצחיק גם אם לא מדברים על שום דבר בעצם ופשוט זורמים עם החיים. הסדרה הפכה לקאלט ונחשבת לסדרה המצוטטת ביותר בטלוויזיה, עם בדיחות מוזרות ודמויות מוזרות עוד יותר. יוצרי הסדרה ג'רי סיינפלד ולארי דיויד מצליחים לשבור את הנוסחה של קומדיות המצבים שלא השתנתה במיוחד מאז שנות החמישים ולסלול את הדרך לסדרות מאוחרות יותר כדוגמת "חברים", "ויל וגרייס" ואפילו "מלקולם באמצע" ו"סקראבס". "תרגיע" היא סדרה נוספת של לארי דויד ועוסקת ב...לארי דויד. הסדרה גם עוסקת בשום דבר אך מכיוון שהיא משודרת בכבלים, לארי דויד מצליח להגיד את כל הדברים שהוא רצה להגיד ב"סיינפלד", אך זה לא התאפשר בגלל שידורה ב-NBC. "תרגיע" תוקפת את החברה האמריקאית ואת תרבות הפוליטקלי קורקט בצורה הכי בוטה וכמובן הכי מצחיקה.
ציון כתבה ממוצע: 3.00     ינואר 2006
דרג כתבה:
אתם מוזמנים, כמו תמיד, לשלוח תגובות ורשימות אלטרנטיביות.
תגובות הגולשים
חזרה למדור