ארוויזיון 2006 - ויוה לדיוה?!
התקדים הגדול בתחרות. פינלנד זוכה לראשונה עם שיר רוק ועם תלבושות שהייתי לוקח לביים את המנסרים מטקסס 3
מאת: תמיר מואב (מערכת)
קינג קרימזון
כמו בכל שנה, שבועיים לפני אנחנו מגחכים לעצמנו שלא נבזבז זמן מול המרקע בצפייה בתחרות הזו. ובכל שנה כשמגיעה השעה 21:30 אני מוצא עצמי רץ במהירות לפיצוציה כדי לפצח משהו בין דוז לפואה.
היו לא מעט שירים השנה שקלעו "בול" לנוסחה השיטתית של השיר המנצח, ובכל פעם שהושמע שיר כזה קימצתי פניי ואמרתי לעצמי: " נו יופי.. זה בטח לוקח". שתי זמרות אפילו ניסו לחקות את השיר הזוכה משנה שעברה וביצעו שיר פופ עם וויב ערבי נוסח : שאקירה וכריסטינה. אמה מה, לאף אחת מהן זה לא עזר. אפילו הדינוזאורית הגדולה של שבדיה קרולה, עם כל הניסיון שלה בפעם ה-7000 שהיא מייצגת את שבדיה. לא הצליחה לזכות למרות השיר שנבנה בפורמט ההדוק של להיט ארוויזיוני.
ואת כל מי שניסו להיות הדיוות הבאות של התחרות עקפה להקת רוק מפינלד, שבדומה ללהקת הרזידנטס (רק עם קצת פחות תחכום), הם מסתירים את פניהם בתחפושות מבעיתות של מפלצות מסרטי אימה.
אני מודה שבשניות הראשונות מלמלתי לעצמי.. הנה השיר של המקום האחרון השנה. אולם למרבה ההפתעה, הסתמן עבורם נצחון כבר בתחילת ההצבעה. נכון, אהבתי יותר שירים אחרים כמו הבנות המזמרות של נורבגיה, אבל שמחת נצחון הייתה גם לי, שהמפלצות העכורות האלה, הצליחו לשבור את כל המיתוסים של תחרות קיטשית ומתחנפת.
אז אם "המנסרים מטקסס" הגיעו לארוויזיון בשנה הבאה אני מצפה לראות שם גם את מובי (אולי קצת הגזמתי) או להקת "הגימלאים" ואולי מה שקרה ייתן פתח למחשבה למדינות אחרות להעיז ולא לנסות לקלוע לשבלונה. אחרי הכל הקהל לא טיפש ואת תחושת המאיסות שלו קשה היה לפספס בהצבעת המחאה. ללהקה של "הארד רוק הללויה" , אני מציע לנסות להיכנס לכנסת הבאה שלנו. ולאדי באטלר, הרסת לכמה זמרים ישראליים חלום לבקר חינם בסקנדינביה.
כל ערוצי התוכן
תרבותצרכנות
אקטואליהספורט
חברהביקורת
עשרת ה...תמונת השבוע
יחסים

עוד בתרבות

ביקור הגברת הזקנה
הדה בושס נחשבה כמבקרת קשוחה ונוקבת אשר לא נתנה לדבר לחמוק מבין עיניה.
(רועי אורן)
להמשך הכתבה
 
האישה והאגדה
את'ה ג'יימס הייתה זמרת נשמה גדולה אשר לצערי לא הפכה לכוכבת
(רועי אורן)
להמשך הכתבה
 
 
עוד כתבות של תמיר מואב
עשרת הדברים הגרועים ביותר שקרו במוסיקה
כמו בכל תחום גם אם אנחנו כל כך אוהבים מוסיקה, יש דברים שהיינו מעדיפים למחות מעל פני האדמה
(עשרת ה...)
להמשך הכתבה
 
עשרת אמני האייטיז הכי טובים
אחרי הכתבה אודות הסדרות שתמיר הכי מתגעגע אליהן, הבנו שהאיש חי באייטיז. אז חשבנו: בעצם, למה לא לנצל את זה? הנה עשרת אמני האייטיז הכי חשובים בעיניו
(עשרת ה...)
להמשך הכתבה
 
ציון כתבה ממוצע: 2.83     מאי 2006
דרג כתבה:
תגובות הגולשים
חזרה למדור