שלום כיתה א'
הריטואל כבר מוכר וידוע: אתה נוסע ברחובות תל אביב ומנסה לתמרן בין מכוניות חונות ואנשים שצועדים להם (ולא ביום כיפור) בכביש. לא חוצים, צועדים! מתי זה התחיל?
מאת: (מערכת)
צילום: דקל מועלם
שלום כיתה א'. כן, כן. אתם, תושבי תל אביב. יותר נכון, הולכי הרגל של העיר תל אביב. שלום, וברוכים הבאים לקורס "הליכה מונעת". והיום השיעור יעסוק בנושא הידוע - "מדרכה להולכי רגל, כביש עבור מכוניות".

אז שימו לב - מימינכם אוסף מרצפות אפרפר בהיר, מוגבה מעל פני הקרקע. הקדמונים כינו אותו בשם "מדרכה". מהשורש ד.ר.כ. משמאלכם אספלט סלול ומושטח בצבע אפור כהה. אבותינו קראו לו בשם - "כביש". יש שאלות עד כאן? יפה.

ועכשיו לחלק הקשה להבנה, לפחות עבור תושבי תל אביב:
אם אתם רוצים לצעוד עם החברה שלכם במהלך מסע קניות, או סתם להסתובב עם החבר'ה, עשו זאת על המדרכה. לשם כך היא נועדה. על הכביש נוסעות מכוניות. כן, כן. אני יודע שזה מדהים אתכם לשמוע את זה כאן בפעם הראשונה, אך זו המציאות. "מ כ ו נ י ו ת".

המכוניות הן יצורים מפח ששוקלות טונות של ברזל וחלקי מתכת. הן יכולות לנוע במהירות של עד 150 קמ"ש בממוצע, ופגיעה שלהן בבן אנוש יכולה להיות קטלנית. ולא, אתם לא יצורים ממתכת. אתם מה שמכונה: "בשר ודם".

אז לסיכום השיעור הקצר שלנו: בני האדם צריכים ללכת על המדרכה. לא על הכביש בשלשות או בזוגות כפי שאתם משום מה נוהגים לעשות. על הכביש נוסעות מכוניות בלבד. מותר לכם לחצות את הכביש, זה כן. אבל הכביש אינו מסלול ההליכה שלכם.

תודה ולהתראות בשיעור הבא.

ועתה נחכה לכתבת הנגד על מכוניות שחוסמות את המדרכה, כך שלא ניתן לעבור בה.
כל ערוצי התוכן
תרבותצרכנות
אקטואליהספורט
חברהביקורת
עשרת ה...תמונת השבוע
יחסים

עוד בעירוני

כיצד נפסיק את עושק הורי ילדי הגן?
בגן חובה אמורים התשלומים המוגזמים להפסיק, האמנם?
(dina4004)
להמשך הכתבה
 
לא רוצים לשתות מי תהום בטעם פנטיום?
מחזרו פסולת אלקטרונית
(מרסל הדר - דוברת מועצת גן יבנה)
להמשך הכתבה
 
 
עוד כתבות של
תקנו אותי אם אני טועה - כוכב נולד 5
המדור "תקנו אותי אם אני טועה" חוזר. והפעם ביקשנו מדקל (שמאד לא מחבב את "כוכב נולד" לדורותיה)לסכם את השבועות האחרונים בתוכנית
(תרבות)
להמשך הכתבה
 
ריקוד המכונה
לפני שבוע פרסמנו כתבה אודות מכונת המשקה שבלעה 10 שקלים. להלן תגובת החברה.
(צרכנות)
להמשך הכתבה
 
ציון כתבה ממוצע: 3.00     מרץ 2005
דרג כתבה:
תגובות הגולשים
חזרה למדור