שבויים בשעת לילה מאוחרת בקיבוץ
בקיבוץ בית השיטה עובדים על דרכים מקוריות ללכידת גנבים. חבל רק שהם לא מתחשבים באורחים ובדיירים החפים מפשע
מאת: אביגדור בורכו (מערכת)
צילום: יואב גם
כבן מושב בעמק בית שאן הביקורים בקיבוצי הסביבה היו תמיד חוויה מאוד נעימה עבורי . מגרשי משחקים חדר אוכל שופע, מועדון החברים , ואפילו הפאבים היו שם דבר בקיבוצי הסביבה . לאחרונה לפי דברי חברי הקיבוצים רבו המקרים בהם נגנבים רכבים , ועוד כהנה וכהנה , ולכן החליטו הקיבוצים להטמין מלכודות לגנבים , אך הם בהחלט שכחו את האורחים של הדיירים השכירים, ואף את אותם דיירים שכירים אשר אינם מחוברים למערכת האוטומטית לפתיחה, וסגירה של השערים בקיבוצים.

וכך בדיוק קרה לי ביום ראשון האחרון בשעה שתיים עשרה ורבע בלילה , כאשר החזרתי את עובדת המשרד לקיבוץ אשר בו הינה מתגוררת בשכירות .
כבר בכניסה המתנו עשרים דקות עד שיגיע רכב של הקיבוץ , ויפתח את השער בכניסה . שלא כמו ברוב המקומות חיכתה לנו הפתעה מאוד מעצבנת, ומתישה כאשר התקרבנו לשער ביציאה . בדיוק הוא לא נפתח .
ניסינו לחסום את העינית, ולפתוח בדרכים שונות, ומשונות ולא הצלחנו .הביתן היה חשוך, ואין עם מי לדבר . העובדת מהמשרד לא יכלה לעזור לנו משום שאינה מחוברת למערכת, ובקיצור ישבנו כך אני וחברי למשרד בתוך הרכב עם מוזיקה , והרבה עצבים והמתנו למושיע .

לאחר כחצי שעה הסתובבנו בקיבוץ כדי לחפש איזה נפש חיה או תושב שיעזור לנו , ואולי מפעל פתוח אך גם כאן התאכזבנו , וחזרנו שוב לשער . לאחר עוד רבע שעה הגיע חבר קיבוץ חייל שגם הוא לא יכל לעזור לנו לדבריו הוא לא מחובר, ולא רוצה להפריע להוריו בשעת לילה מאוחרת . חיפשנו נואשות מספר טלפון של חבר כל שהוא כדי שנתקשר אליו למרות השעה, ונסביר את עצמנו , תחילה לא מצאנו . ואז עלה לי רעיון להתקשר לרדיו כל רגע בתקווה שמאזין מהקיבוץ ישמע אותנו , ויפתח לנו את השער מביתו ויגאל אותנו מיסורנו, אך גם שם ציפתה לנו הפתעה ,ברדיו ניגנו שירים ללא הפסקה ללא מגיש, ואו כנראה המגיש נרדם ולא ענו לנו בטלפון .
כאן כבר ממש אבל ממש איבדתי את הסובלנות, והיתי קרוב מאוד להחלטה לפרוץ את ביתן השומר . לאחר עוד כעשר דקות מצאנו מספר פאלפון של חבר מהקיבוץ , אשר היה רשום על עמוד השער , והחלטנו להתקשר אליו . כמובן שענה לנו בצד השני איש מרוגז מאוד אך לאחר שהסברנו לו את סיבלנו הוא נאות לפתוח את השער, ולגאול אותנו מיסורנו במשך כשעה וחצי סה"כ כולל ההמתנה בת רבע השעה בכניסה .

אינני מבין כיצד החליטו בקיבוץ החלטה כל כך אופיינית , סוציומאטית , ובילתי מתחשבת לא לאורחים קרואים, ולא לדיירים בשכירות . אם היה טלפון של הרב"ש , אשר זה בדיוק תפקידו לבדוק אם היו אלה גנבים בשער או סתם אזרחים פשוטים , אשר עשו טובה לעובדת המשרד והחזירו אותה הביתה בשעת לילה מאוחרת .
שלחתי מכתב ברוח הדברים הללו כבר למחרת למנהל הקהילה עם העתק לרב"ש אך טרם קיבלתי מענה או כל תשובה פרט לתשובתה של הטלפנית מהמרכזיה של הקיבוץ אשר הסבירה שהסיבה היא בגלל הגנבים
חברים ראו הוזהרתם ובידקו טוב טוב לפני שאתם נכנסים בשער קיבוץ כל שהוא אם יש לכם דרכי מילוט או מי שיושיע אותכם
כל ערוצי התוכן
תרבותצרכנות
אקטואליהספורט
חברהביקורת
עשרת ה...תמונת השבוע
יחסים

עוד בחברה

שימוש נרחב בנשק הנשי האולטימטיבי
פמן הינה תנועת מחאה פמיניסטית אשר נאבקת למען נושאים חברתיים שונים תוך שהיא משתמשת בנשק העירום
(רועי אורן)
להמשך הכתבה
 
שלוש הערות ליום קיץ לוהט
על הקמת שדה תעופה בינלאומי חדש,תוכנית למשיכת הפקדון הצה"לי ,ועל נערה שלקחה עצמה בידיים
(רועי אורן)
להמשך הכתבה
 
 
עוד כתבות של אביגדור בורכו
קריאת העורבים
כיצד קהל האוהדים של בית"ר הפך מקומץ בעייתי לנחלת הכלל
(ספורט)
להמשך הכתבה
 
עליה שכולה צביקה שרף
כיצד עם נשמה ואמביציה ניתן היה לעשות עליה לאליפות אירופה
(ספורט)
להמשך הכתבה
 
ציון כתבה ממוצע: 4.50     דצמבר 2006
דרג כתבה:
תגובות הגולשים
חזרה למדור