להפסיק לעשן בשרשרת
אפילו שתיים שלוש זה יותר מדי
מאת: אפרת אברמסון ורומי גולדהמר
מחרוזתבאורך 28 מטר צילום: צבי שפרלינג הגדל
סיגריות. כולנו כבר שמענו כמה הן מפתות, רובנו טעמנו ונפגענו: שיניים צהובות מניקוטין, אצבעות מלוכלכות וריח נורא, שצריך להסתיר באלף דרכים מכל מי שמעקם אפו לעומתנו.
אז נכון, אנחנו לא לבד עדיין, ונכון – זה כמו דיאטה: יהיה תמיד מי שיצליח ובגדול וישאיר לנו עשן מאחור, נישא על גבי ענני ההצלחה שלו, שתלויה – איך לא? – "בהרבה רצון טוב ובהתמדה".
איך נאמר? המצליחן תמיד ישאף לעוד סיגריה אחרונה, בשעה שאנחנו נתגודד בפינות העישון המוקצות בכל מרפסת משרד רחוקה או פאב שהוא בבחינת "אחרון המוהיקנים".

ובכל זאת, ראה לנכון איש אחד לגזול מאתנו את העונג הקשור בחטא העצלות וגרר אותנו להביט במראה ולהודות שהנזק באמת מצטבר עם השנים ושאולי הגיע הזמן לעשות משהו בנדון.
לאיש הזה קוראים רומי גולדהמר (כתב מערכת 'חוצפה') והוא, גבירותיי ורבותיי, לא עוסק בכשפים, לא קורא מחשבות או "ממאיס עשן" מקצועי. הוא לא ישכנע אתכם שיש לו שיטת מחץ למיגור העישון, והוא גם לא ידרוש מכם תשלום מופקע עבור שירות שיעילותו טרם הוכחה.

גולדהמר הוא, בסך הכל, יזם וממציא שמציע רעיון פשוט לטיפול בבעיית העישון. לטענתו, מחרוזת ה-"גם וגם" (ובאנגלית: DO U DO, על פי התאמת מקשי המקלדת) היא עיסוק שמשכיח מהמעשן את העיסוק בסיגריה. ברור למדי שהתלות בניקוטין היא עניין פיזיולוגי, אך עיקר הבעיה נעוץ בהיות הטבק סם חברתי, אשר מצטיין, כביכול, בפתרון מיידי לבעיות.
קרי: עצוב לך? הדלק סיגריה. קיבלת קידום? הצת סיגריה. אכלת משהו מדהים לארוחת הצהריים? מה יהיה מושלם יותר מקינוח בסיגריה?
גולדהמר החליט שסיגריה היא לא-עוד בבחינת מענה לכל שאלה, מצוקה או סתם אירוע. הוא לוקח אותנו צעד אחד קדימה ומספר לנו שהעיסוק במחרוזת יהווה תחליף לעיסוק הבלתי נלאה בסיגריה, כך שבדרך איטית, מיידית ובטוחה היא תהפוך למלווה לכל פעילויות המעשן באותו האופן ממש בו עשתה זאת הסיגריה.
ובינינו – מי בכלל זוכר למה הוא התחיל לעשן וכמה זה היה נכון מבחינה חברתית, ואפילו מהנה? כיום, כל שנותרו הן תופעות הלוואי.

יריד "המחרוזת", אותו יוזם רומי גולדהמר, יתקיים בתאריך 31.05.07 שהוא גם היום ללא עישון הבין-לאומי. ביריד תוכלו להשחיל חרוז במחרוזת העישון הגדולה בעולם וליטול חלק בשבירת שיא גינס בעלות של שקל אחד – כל ההכנסות קודש לאגודה למלחמה בסרטן.
ביריד יתקיים שוק תן וקח לתושבי רובע פלורנטין ולאורחיו. כמו כן, תוצב במקום במת בידור ויוצגו יצירות אמנות של אמנים ישראליים.

עוד פרטים בקישור
http://www.nifgashim.net/dobdo/dobdo.html
כל ערוצי התוכן
תרבותצרכנות
אקטואליהספורט
חברהביקורת
עשרת ה...תמונת השבוע
יחסים

עוד בעירוני

כיצד נפסיק את עושק הורי ילדי הגן?
בגן חובה אמורים התשלומים המוגזמים להפסיק, האמנם?
(dina4004)
להמשך הכתבה
 
לא רוצים לשתות מי תהום בטעם פנטיום?
מחזרו פסולת אלקטרונית
(מרסל הדר - דוברת מועצת גן יבנה)
להמשך הכתבה
 
 
ציון כתבה ממוצע: 3.33     ינואר 2007
דרג כתבה:
תגובות הגולשים
חזרה למדור