לונדון כן מחכה לי
למי שלא מכיר - חובה לנסות!!! למי שמכיר, איליה כהן מציע להזכר. כתבה נוסטלגית במיוחד...
מאת: איליה כהן (מערכת)
לונדון לא מחכה לי צילום: יואב גם הגדל
סבתא הכירה לי את המותג הזה בילדותי. היא גם הביאה משם, שנים אחרי שהמסעדה נסגרה, את העוגה החלומית מאותו בית יוצר, כשכבר הפסקתי לקוות. אין דבר שמעלה חיוך על הפנים, יותר מעוגת שוקולד משובחת, שמעלה זכרונות ילדות, שניסית לשחזר מאז - אך ללא הועיל.

אני זוכר את העוגה, שתמיד הזכירה לי קצת את מגדל אייפל, משום מה. הייתי נאבק בציפוי המושלם, שובר אותו וניגש עם המזלג לקרם שבפנים. טעימה אחת מקרם השוקולד המעודן - והפנים הילדותיות שלי היו מתמלאות אושר.
הציפוי הוא באמת לא משימה קלה, אז לפעמים הייתי נכנע, מרים את העוגה ביד וצולל עם הפה והלשון לתוך הקרם, עד שהפה שלי היה מתלכלך בשוקולד מסביב לחיוך. המסעדה היתה בדיזנגוף, לשם הייתי מגיע עם סבתא שלי בחופשות, לזלילות של מעדנים מתוקים ומלוחים. בסוף הארוחה הייתי מקבל סוכריה קטנה, עם לוגו של "לונדון", שם המסעדה.

מאז, כפי שכבר כתבתי, נסגרה המסעדה - ובמסעדות המתחרות מזמן לא מוכרים את העוגה, מוסקט ג'ופרה שמה. מדי פעם הייתי נזכר בעוגה ומדבר עליה, עד שיום אחד נמאס לסבתא שלי והיא מצאה קונדיטוריית "לונדון" שעדיין פועלת. הקונדיטוריה נמצאת ברחוב חיים ויטל בת"א והמחיר ממש מגוחך, 12 ₪ (!!!) בלבד לפרוסה טעימה, מושקעת ועסיסית. מה אני אגיד לכם, שווה לוותר על 3 קרמבואים בשביל זה.
כל ערוצי התוכן
תרבותצרכנות
אקטואליהספורט
חברהביקורת
עשרת ה...תמונת השבוע
יחסים

עוד בביקורת

חג החרות שלנו
פסח תש"ע
(אתי בורשטין)
להמשך הכתבה
 
קצר רואי/ דוד בר-אור
לאורך הספר ניכר המתח בין אהבה לבין משיכה מינית, הניגוד בין הדון ז'ואן לבין הצעיר הביישן.
(ronit2003)
להמשך הכתבה
 
 
עוד כתבות של איליה כהן
פינתה של ד"ר אידית סכיזו (ב')
פינה חדשה ובה ד"ר אידית סכיזו, מומחית לטיפול בילדים ונוער בעלי הפרעת קשב וריכוז, משוחחת אתי על ענייני השעה (והפעם גאידמק)
(חברה)
להמשך הכתבה
 
פינתה של ד"ר אידית סכיזו (א')
פינה חדשה ובה ד"ר אידית סכיזו, מומחית לטיפול בילדים ונוער בעלי הפרעת קשב וריכוז, משוחחת אתי על ענייני השעה
(חברה)
להמשך הכתבה
 
ציון כתבה ממוצע: לא דורג     פברואר 2007
דרג כתבה:
תגובות הגולשים
חזרה למדור