שופטים ז'
תצוגת השופטים המחרידה בארץ בכדורגל לא מתאימה למדינה שרוצה להיות בטופ של הכדורגל העולמי. אבל מסתבר שבישראל דברים עובדים אחרת – מדברים אירופה, מתנהגים כמו מדינת עולם שלישי
מאת: ארד עטאר
כל אלו שראו את משחקי הליגה האחרונים במחזור ה-23 יודעים למה אני מתכוון כשאני אומר "שחיתות". הפועל תל אביב ניצחה מגול שלא היה ולא נברא, בית"ר ירושלים ניצחו בזכות כרטיס אדום שלא היה אמור להיות ובעזרת פנדל ששופט נורמאלי לא היה טורח אפילו להגיד לשחקנים להמשיך לשחק...

בתור אוהד מכבי חיפה וחובב ספורט לא יכולתי להביט במה שהתחרש במגרשים השבוע הזה. הכדורגל היה מצוין אבל חבל ש-4 אנשים שקוראים לעצמם שופטים הורסים את הכל.
הכול התחיל ביום שבת- הפועל תל אביב נגד מועדון ספורט אשדוד (לאלו שלא יודעים זה היה אמור להיות מיני סופרקלאסיקו ישראלי). התוצאה 2-1 לתל אביב. התוצאה האמיתית והחוקית שהייתה אמורה להיות היא 1-1. עד הדקה ה 90 המשחק הלך חלק עם כמה טעויות קטנות פה ושם (במיוחד בגול של הפועל תל אביב, אבל השופט אחרי הכל הוא בן אדם) ואז הגיעה הדקה ה-93. סלים טועמה קיבל כדור חופשי (שלא היה) וכהרגלו ניגש לבעוט. הוא ניסה להרים למרכז ואג'י, שוער אשדוד, יצא בצורה טובה לכדור, אך נתקל בשחקן הפועל (בצורה חוקית), אבל הכדור ניתז לו מהיד לכיוון השער ו"ניצל" או הוצא מהקו לפני שנכנס במלוא הקיפו לשער. לפי בדיקה מהירה מאוד לא היה אמור להיות גול אך מר שופט החליט שזהו גול ובתוך כל הוויכוחים הרחיק את מסאיי דגו מאשדוד ואת מאמן אשדוד אלון חזן.

המקרה השני יום ראשון – בית"ר ירושלים נגד מכבי חיפה (הסופרקלאסיקו) התוצאה היא 4-1. התוצאה האמיתית לא תיודע לעולם כי השופט הרחיק בצורה מגוחכת את שחקן מכבי חיפה אנדרסון חביאר לאחר שלפי טענתו הוא קילל אותו. עכשיו אני לא מבין 2 דברים: איך פתאום בדרך פלא השופט התחיל לדבר פורטוגזית (בקושי עברית הוא יודע) ואם הוא קילל בעברית, איך זה שחביאר אנדרסון שעדיין לא היה בישראל חצי שנה מצא את המילים הנכונות לקלל בהן את השופט (לאלו שחושבים על אנגלית: אנדרסון לא יודע אנגלית, גוסטבו בוקולי מתרגם אותו מפורטוגזית לעברית). כאשר רוני לוי בא אליו בטענות מוצדקות הוא מצא לנכון להרחיק אותו. חוסר התחשבות באדם שקם משבעה על גיסו כדי להגיע למשחק.

ולא נשכח תקריות נוספות: נגיחה מכוונת של טוטו תמוז לעבר עבאס סואן (ללא תגובה של השופט), תאקל מסוכן מאוד של אמסלם שכמעט פצע בצורה חמורה את בוקולי וכמובן איך אפשר לשכוח את המרפק לראשו של בוקולי בקרן תוקפת של מכבי חיפה.
כל זה מתווסף לטעויות של השופטים השנה, טעויות ששינו משחקים וסדרי טבלה טעויות שהורידו מורל וגרמו לפיטורי מאמנים. לכן אני מבקש מההתאחדות תבדקו שוב את נושא החלפת שופטים עם האי השכן קפריסין.
כל ערוצי התוכן
תרבותצרכנות
אקטואליהספורט
חברהביקורת
עשרת ה...תמונת השבוע
יחסים

עוד בספורט

NBA או מונדיאל
ההשוואה המתבקשת בין שני הטורנירים שמשוחקים
(מנחם הבר (מערכת))
להמשך הכתבה
 
זה שעולה וזה שיורד
סיכום שלב הפלייאוף בNBA ומילה על הגביע האנגלי
(רועי אורן)
להמשך הכתבה
 
 
ציון כתבה ממוצע: 5.00     מרץ 2007
דרג כתבה:
תגובות הגולשים
חזרה למדור