איפה סלים?
אביגדור בורוכו מתקשה להבין מדוע איננו רואים את טועמה בהרכב של נבחרת ישראל
מאת: אביגדור בורכו (מערכת)
כבר במשחק נגד אנגליה ציפיתי לראות את שילובו של טועמה בהרכב הישראלי, במיוחד לאור העובדה שבניון היה חלש (פצוע?) ומתקשה לתפקד בקישור. למעשה במשחק הזה לא היה לנו בכלל קישור. כיצד ציפה קשטן להציב שני חלוצים וקשר התקפי מאחוריהם כביכול, כאשר הוא לא נמצא שם כלל? לא טוטו ולא בלילי יכלו לתפקד כאשר אין מי שיספק להם את הכדורים. חסרונו של טל והמשחק הטכני החלש של בנאדו גרמו לשני החלוצים שלנו להיות יתומים בחצי של האנגלים. כמובן שהשתלבותו של בניון במערך ההגנה שלנו הצביעה על הוראות מפורשות של המאמן לסגת אחורה.

למזלנו יש לנו שוער שרכש ניסיון רב בספרד מול טובי החלוצים בעולם, בזכותו ובזכות הגנת הברזל בראשותו של בן חיים וגרשון הצלחנו ליצור חומת מגן מול האין חלוצים של אנגליה ושמרנו על רשת נקייה. טועמה יכול לעזור לנבחרת בקישור או בבעיטות העונשין המפורסמות שלו. הוא יכול לדחוף את הנבחרת קדימה יחד עם בן שושן באגף הימני ורק משחק מהאגפים יכול היה לפרוץ את ההגנה האנגלית הקשוחה בראשותו של פרדיננד.

יואב זיו אומנם שובץ כמגן שמאלי, אך גם זיו ידוע כשחקן אשר מרבה לעלות לעזרת ההתקפה (דבר שלא קרה מול אנגליה וגם לא מול אסטוניה). אולי זה נבע מחוסר ביטחון שלו, או בעקבות הנחיה מפורשת של קשטן לא לעלות ולא להפקיר את הצד השמאלי הבעייתי שלנו.
אולי בכלל מנסה קשטן, כקודמו, לשנות את השיבוץ של השחקנים בנבחרת, בתקווה למצוא מגנים שמאליים או קשרים חדשים, אשר כל חייהם שיחקו כבלמים או מגנים בתקווה להפוך אותם לשחקנים אוניברסאליים שישחקו בכל תפקיד אשר ישבץ אותם. זהו ניסיון מעניין, אך הוא עשה זאת במשחקי ידידות ולא במשחקים לאומיים רשמיים.
נכון, ניצחנו את אסטוניה הבינונית מינוס בתוצאה מרשימה, אך לפחות היה מנסה לשלב את טועמה ברבע שעה אחרונה גם בשביל ההרגשה, גם בשביל הניסיון של טועמה וגם בשביל הביטחון העצמי שלו. אולי בכלל דבק קשטן באמרתו האומללה "צריך את הראש היהודי למשחק זה" ולכן לא שיבץ את טועמה... אך לא זכור או ידוע לי שוואליד באדיר התגייר בזמן האחרון.

ברור לכל שבמשחק הבא במקדוניה טועמה ישולב לצידו של עידן טל ובנאדו יחזור לתפקיד הבלם. השאלה האם לא היה עדיף שעה אחת קודם לבדוק את ההרכב החדש לפחות ברבע השעה האחרונה או לפחות לשחק משחק אימון עם הרכב זה, משום שלדעתי המשחק המשמעותי והמכריע ביותר בקמפיין זה הוא המשחק במקדוניה.

בפעם הראשונה בכל הקמפיין נרדמתי במשחק של הנבחרת, בערך בזמן החלפתו של בן סער. עד דקה זאת היה משעמם ונטול אירועים ועד אותה דקה היה נדמה שהאסטונים מובילים. למזלנו נער הפלא הצליח בשתי הברקות להפוך את המשחק מעוד ניצחון להישג, ולתבוסה של האסטונים.

עם כל הביקורת אני מקווה שכולנו נוריד את הכובע ונריע לקשטן על הישגו להעפיל יחד עם הנבחרת לאליפות אירופה בפעם הראשונה. עם ההישגים שלו בעבר אין מקום להתווכח ואין מאמן מעוטר יותר ממנו. בקופה יש עוד שבעה משחקים, ואם נשיג ניצחונות מול אנדורה ומקדוניה ועוד אחד בארץ מול הרוסים ולא נפסיד בשני המשחקים באנגליה ובקרואטיה הכל אפשרי. אשרי המאמין.
כל ערוצי התוכן
תרבותצרכנות
אקטואליהספורט
חברהביקורת
עשרת ה...תמונת השבוע
יחסים

עוד בספורט

NBA או מונדיאל
ההשוואה המתבקשת בין שני הטורנירים שמשוחקים
(מנחם הבר (מערכת))
להמשך הכתבה
 
זה שעולה וזה שיורד
סיכום שלב הפלייאוף בNBA ומילה על הגביע האנגלי
(רועי אורן)
להמשך הכתבה
 
 
עוד כתבות של אביגדור בורכו
תחילת סופה של מפלגת העבודה
האם נולד לנו לוזר חדש?
(אקטואליה)
להמשך הכתבה
 
שבויים בשעת לילה מאוחרת בקיבוץ
בקיבוץ בית השיטה עובדים על דרכים מקוריות ללכידת גנבים. חבל רק שהם לא מתחשבים באורחים ובדיירים החפים מפשע
(חברה)
להמשך הכתבה
 
ציון כתבה ממוצע: 4.00     מרץ 2007
דרג כתבה:
תגובות הגולשים
חזרה למדור