נאום הפילים
מדוע ראשי ההתאחדות מתחמקים מאחריות ומי האשמים האמיתיים במחדל
מאת: אביגדור בורכו (מערכת)
צילום: נירית אפרתי הגדל
עיניים להם ולא יראו , סמכות להם ולא יחליטו . אחריות שלהם ולא יקחו . פחד בענייהם וכן יראו. פילים מולם ומהם יפחדו. נפל דבר בהתאחדות לכדורגל, יושב לו מנכ"ל או יו"ר ההתאחדות במסיבת עיתונאים עאלק כמו ראש מדינה ברפובליקת בננות, ומשקר לנו במצח נחושה, שהוא לא מכיר את החלטות הוועדה אשר בדקה את ארועי האלימות בספורט. כאשר הוא בעצמו היה חלק מאותה התאחדות אשר החליטה על מינוי וועדה כזאת. אותו לא מעניין לדבריו מה היה לפני מרץ 2007 אלא רק אחרי כן עם כניסתו לתפקיד היו"ר. אותו לא מעניין שכספי ציבור נשפכו לבדיקת ארועים אלימים בספורט . דבר אחד הוא הבטיח לנו "ממש מפחיד", הפחתת נקודות, נראה אותך מפחית נקודות לקבוצתך עם כל החוזים הסמויים והכפולים. מנגנון ההתאחדות לכדורגל, מנגנון מסואב ומשומן היטב אשר כל מקורב שנמצא בו מקבל משכורות ותנאים של מנכ"ל בכור האטומי למרות שלדעתי, לא נראה לי שמקבלים שם שכר כמו בהתאחדות. כל לקקן אשר נצמד לעכוזו של יו"ר מלוקק מקבל נסיעות חינם בתפקידים אשר מאפשרים לו לזכות בנקודות כלקוח המתמיד באל על .
לא יתכן שיו"ר ההתאחדות לכדורגל קשור באיזה שהוא אופן לאחת הקבוצות בליגת העל לכדורגל ויהיה אחראי על הטלת עונשים ליריבותיה לטבלה לפניה ואחריה. התנהגותו ואף שפת גופו, וגם לבושו מזכירה את ראשי המאפיה האיטלקית בסציליה, ואולי הוא למד מהם כיצד להתנהג ומתי להטמין את הראש בחול, לומר לא קראתי ולא ידעתי ולהטיל את כל האשמה על המשטרה והאוהדים.
בוא ואציע לך כמה הצעות מר כדורגל, עליך להקים וועדת בדיקה אשר תכתוב תקנון עם עונשים ברורים לכל התנהגות אלימה, מצד שחקנים, מאמנים, עסקנים ואוהדים עם עונשים ברורים ללא אפשרות להקלה בעונש, וללא אפשרות חנינה. העונשים צריכים להיות תקיפים וחריפים לכל הליגות בארץ כולל ליגות הילדים והנוער . אני מבטיח לך שהרחקה מאחד המפעלים כולל גביע המדינה והאפשרות לשחק באירופה ואפילו הרחקה מגביע הטוטו תרתיע את ראשי הקבוצות, המאמנים והשחקנים.
לגבי האוהדים להטיל הרחקות לצמיתות מהמגרשים ולהטיל קנסות כבדים על כל אדם אשר יעז להתפרץ לכר הדשא. ויש עוד אפשרויות אשר הנני בטוח ירתיעו כל מפר חוק או כל פורע .
לא יתכן שינהגו באיפה ואיפה, בין קבוצה מהפרובינציה לבין קבוצה מהשרון או מהמרכז, או בין מאמן צפוני למאמן של קבוצה דרומית, ולא חסרות דוגמאות כמו הרחקתו של רן בן שמעון מחמישה משחקים על עברה דומה למאמן מהמרכז הטילו עונש השווה לעבודות שרות ולא הרחיקו אותו . במידה ולא יאכפו את החוק יש לפרק את ההתאחדות לכדורגל ולהקים מנהלת ליגה, אשר לא יהיו בה עסקנים אלא שחקני עבר אשר יבחרו על ידי כלל שחקני כל הקבוצות מכל הליגות בשיטת פרימריז כפי שנהוג בכל מדינה דמוקרטית ולא יבחרו על ידי אנשים מעונבים ומלוקקים זה לזה .
והכי חשוב לפרק את בית הדין לכדורגל ולהקים גוף חדש וצעיר אשר יורכב מדיינים אשר היה להם נסיון בתחום הכדורגל אך להחליפם מידי ארבע שנים, ולא כפי שקורה עכשיו שאותם דיינים מוכתבים לכל עונש על ידי ראשי ההתאחדות ואילו הם נמצאים בהתאחדות מספר עשורים.
כל ערוצי התוכן
תרבותצרכנות
אקטואליהספורט
חברהביקורת
עשרת ה...תמונת השבוע
יחסים

עוד בספורט

NBA או מונדיאל
ההשוואה המתבקשת בין שני הטורנירים שמשוחקים
(מנחם הבר (מערכת))
להמשך הכתבה
 
זה שעולה וזה שיורד
סיכום שלב הפלייאוף בNBA ומילה על הגביע האנגלי
(רועי אורן)
להמשך הכתבה
 
 
עוד כתבות של אביגדור בורכו
תחילת סופה של מפלגת העבודה
האם נולד לנו לוזר חדש?
(אקטואליה)
להמשך הכתבה
 
שבויים בשעת לילה מאוחרת בקיבוץ
בקיבוץ בית השיטה עובדים על דרכים מקוריות ללכידת גנבים. חבל רק שהם לא מתחשבים באורחים ובדיירים החפים מפשע
(חברה)
להמשך הכתבה
 
ציון כתבה ממוצע: 5.00     מאי 2007
דרג כתבה:
תגובות הגולשים
חזרה למדור