רגע לפני סיום העונה
על מבנה הליגה וגם על הפריפריות
מאת: אביגדור בורכו (מערכת)
יו"ר התאחדות חדש יש לנו השאלה לאן יוביל אותנו? כיו"ר לשעבר של קבוצה מנוהלת היטב אשר הגיעה אף לאירופה מחד, ומאידך עם מספר אוהדים של קבוצה נידחת מליגה לשכונות, אינני יודע לאן יוביל אותנו, האוהדים הצופים ושוחרי הכדורגל בארץ. הצופים בורחים מהכדורגל ושיטת התשלום לפי צפייה נכשלה וכאשר הכדורגל בארץ בדעיכה, צריכים לבצע בדק בית יסודי במיוחד כאשר כל גברתן עם מליארדים רוכש קבוצה ומשפיע על הקבוצות והכדורגל בארץ.
האם בכלל שיטת המשחקים וכמות הקבוצות בליגת העל היא מתאימה, מספקת, ונכונה? האם כדאי להגדיל את הליגה לשש עשרה קבוצות בהדרגה עם הגבלת תקציבים כדי שלא יהיו פערים גדולים.
אף שראינו כבר שהפערים בין רמת גן, פ"ת או כפר סבא אינם כל כך גדולים, למרות התקציב הדל, מה שמוכיח שגם בתקציב נמוך עם הרבה נשמה מקומית ושחקני בית ניתן לשרוד בליגת העל ולהתמודד מול כל קבוצה עם מיליונים.
לדעתי הגדלת הליגה לשש עשרה קבוצות תגרור נהירה לכדורגל דווקה משום שככל שיתווספו קבוצות, ישחקו יותר שחקנים ישראלים בקבוצות והתחרות תהיה גדולה יותר וכשרונות רבים יתגלו מהפריפריות, דבר אשר יגרור תחרות בונה וטובה, והקבוצות הבכירות יגיעו למקומות נידחים, אך למקומיים תהיה זאת חגיגת כדורגל. בנוסף יש להגדיל את מספר של הקבוצות היורדות והעולות כך ששתי קבוצות יורדות אוטומטית ושתיים נוספות יאבקו במבחנים. שיטת המשחקים והליגה אשר קיימת כעת הינה משעממת במיוחד לאור העובדה שישנן רק שתיים עשר קבוצות.
אינני זוכר עונה משעממת יותר מהעונה הנוכחית, בחיפה בוודאי ירצו לשכוח את העונה האומללה אשר הסתיימה עבורם בהשפלה מול ר"ג בגביע. לעומתם במכבי ת"א החלו את העונה גרוע עם מאמן, אשר לא אימן שנים רבות בליגת העל, שהצליח להציב קבוצה אשר לא הפסידה מחזורים רבים, והדבר אשר היה חסר לה, היה מעט מחץ בהתקפה כדי להוות יריב לבית"ר. יחד עימם מכבי נתניה של ראובן עטר בניגוד לדעתו של שרף אשר זקף את ההצלחה בנתניה לזכותו של אלי גוטמן, אני חולק על דעתו לחלוטין משום שראובן עטר לקח קבוצה מפולגת, מפוררת ולא מאוחדת, והוציא מהשחקנים את המיטב משום שראובן הינו מסוג המאמנים אשר מבינים את השחקנים היטב עקב היותו שחקן עבר מפורסם ואהוד ובתמורה סיפק נחת לספונסר דניאל יאמר. הפועל ת"א הינה הקבוצה אשר פיספסה בגדול משום שמאז תחילת הסיבוב השלישי לא משחקים שם כדורגל אלא מתעסקים שם במשחקי אגו ויוקרה..
בני יהודה, הקבוצה המאכזבת של השנה לדעתי עם סגל ושחקנים אשר יכלו להתמודד בצמרת. לדעתי כך גם הכח ר"ג, אף היא איכזבה למרות ששיחקו בה שחקני ליגת על לכל דבר אך עקב היותם אוסף שחקנים לא היה שום תלכיד אשר יכל להוציא מהם יותר, ובמשחקים מסויימים הוכיחה את יכולת כקבוצה וכיחידים.
את ההצלחה הגדולה ביותר בתחתית יש לזקוף למאמן ושחקני הרצליה אשר הצליחו לצאת מהתחתית הבוערת ואף לנצח את הגדולות ולזכות בפעם הראשונה בתולדות המועדון בגביע כל שהוא גביע הטוטו
לגבי האחרונה הפועל פ"ת, אני מרחם על האוהדים משום שבפ"ת עשו הכל כדי לרדת ליגה כולל בחירת מאמן גרוע.
כל ערוצי התוכן
תרבותצרכנות
אקטואליהספורט
חברהביקורת
עשרת ה...תמונת השבוע
יחסים

עוד בספורט

NBA או מונדיאל
ההשוואה המתבקשת בין שני הטורנירים שמשוחקים
(מנחם הבר (מערכת))
להמשך הכתבה
 
זה שעולה וזה שיורד
סיכום שלב הפלייאוף בNBA ומילה על הגביע האנגלי
(רועי אורן)
להמשך הכתבה
 
 
עוד כתבות של אביגדור בורכו
תחילת סופה של מפלגת העבודה
האם נולד לנו לוזר חדש?
(אקטואליה)
להמשך הכתבה
 
שבויים בשעת לילה מאוחרת בקיבוץ
בקיבוץ בית השיטה עובדים על דרכים מקוריות ללכידת גנבים. חבל רק שהם לא מתחשבים באורחים ובדיירים החפים מפשע
(חברה)
להמשך הכתבה
 
ציון כתבה ממוצע: 3.67     מאי 2007
דרג כתבה:
תגובות הגולשים
חזרה למדור