תחילת סופה של מפלגת העבודה
האם נולד לנו לוזר חדש?
מאת: אביגדור בורכו (מערכת)
צילום: ליזה לקואה - גבירץ
דקה וחצי לסיום ירושלים מובילה בארבע נקודות, אך בסיום מפסידה את המשחק עקב ניהול כושל של המאמן דומה הדבר להפסדו של איילון לברק , אשר במו ידיו , ופיו ווהחלטת המיזוג שלו , מסר את ההנהגה של מפלגת העבודה לידיו של אהוד ברק , אשר בדומה לבנימין נתניהו לא עשה שום שינוי , וגם לא יעשה פרט לפלולה בפנים . אין משנים אופיו של אדם, וגם הוא אינו יכול להשתנות. ולא יעזרו שום סליחות או תחינות לשום פלג משום שצביונה של מפלגת העבודה בנצחונו של ברק גרמו להלבינה עוד יותר , והעלו את השד העדתי לאין שעור בשינאה למועמד לשעבר פרץ חבר מפלגה .
קשה לומר שהעיתונאים הדביקו לפרץ את תווית המועמד או הח"כ השנוא ביותר במפלגה משום שפרץ הביא את עצמו למצב הנוכחי . במקום לפרוש ממשרד הבטחון בעקבות הכישלון במלחמה העדיף להצהיר הצהרות, אשר אין לו מושג בתוכנן או פירושם, והגדיל לעשות כאשר צפה לכאורה בתרגיל צבאי במשקפת סגורה , ובכך למעשה תימצת את הידע שלו בבטחון המדינה במעשהו האווילי , ולמרות שלפי פרסומים היה קצין בצבא, וכל קצין בצבא הציץ לפחות פעם אחת במשקפת, ויודע שדרוש להסיר את המכסה לפני שמביטים בה , אך כפי שעשה בנאום באנגלית כאשר את תוכנו בטח שלא הבין ואפילו בקריאת תוכנו בעברית לא הצליח .
עמי איילון הוא דמות אחרת נטולת קומבינות, ותככים , ובהתנהלותו הטירונית הביך תומכים רבים בניהם הח"מ אשר היה בטוח בנצחונו, והסקרים ניבאו לו נצחון סוחף , אך בדומה להפסדיו של פרס בעבר כך גם איילון הצליח לשמוט את הנצחון בבחירות לראשות מפלגת העבודה, ובכך גם לחרוץ את דינה למיטה יותר רחבה אך קצרה מלהכיל מספיק ח"כ כדי להרכיב ממשלה, ואולי אף לא תוכל לנהל אופוזיציה משום שלא יהיו לה מספיק ח"כ .
כאשר בערים הגדולות מספר המתפקדים אינו עולה על כמה מאות בודדות אינני רואה עתיד למפלגת העבודה במיוחד לאור נצחונו של המחנה האשכנזי . גם אנשים אשר אינם מחסידיו של פרץ אשר שייכים לפלג המזרחי לא ראו בעיין יפה את השנאה לפרץ , והבגידה של המחנה הערבי במג'דלה עצמו , ואולי אף בגידה אפשרית של מג'דלה עצמו באיילון משום שאת התמיכה שלהם הם העניקו לאחר ,ותמיכה זאת של חמישה עשר אלף קולות היו חסרים לעמי איילון .
אני מאוד מקווה שעמי איילון ילמד מהטעויות, ואולי אף יתרחק מעט מהזרקורים למרות שלכל הדעות הוא נתן במאבקו הראשון פייט טוב לשועל מוכה . למרות שלפי סקר של עיתון מעריב העבודה, והליכוד מובילות זו לצד זו בהפרש מנדט אחד בלבד כאשר לליכוד שלושים מנדטים , ולעבודה עשרים ותשע וזאת בגלל בחירתו של ברק אני בטוח שבראשות עמי איילון העבודה היתה זוכה ליותר . יחד עם זאת ולמרות הכל אני רוצה לאחל מעל במה זאת למנהיג של המפלגה לשעבר שמעון פרס הצלחה בתפקידו החדש והנני בטוח שפרס יביא כבוד רב לכל המדינה ולכל האזרחים עצם בחירתו .
כל ערוצי התוכן
תרבותצרכנות
אקטואליהספורט
חברהביקורת
עשרת ה...תמונת השבוע
יחסים

עוד באקטואליה

מתופפים או תוקפים
מתופפים או תוקפים
(אתי בורשטין)
להמשך הכתבה
 
הברית המזרח-תיכונית
השינויים שכפה האביב הערבי מוביל את בכירי הממשל האמריקני להעריך מיהם חבריהם
(רועי אורן)
להמשך הכתבה
 
 
עוד כתבות של אביגדור בורכו
קריאת העורבים
כיצד קהל האוהדים של בית"ר הפך מקומץ בעייתי לנחלת הכלל
(ספורט)
להמשך הכתבה
 
עליה שכולה צביקה שרף
כיצד עם נשמה ואמביציה ניתן היה לעשות עליה לאליפות אירופה
(ספורט)
להמשך הכתבה
 
ציון כתבה ממוצע: 3.22     יוני 2007
דרג כתבה:
תגובות הגולשים
חזרה למדור