לא להכנע לסחטנות
מדוע ההתאחדות לכדורגל לא התערבה לשדר בחינם את משחקי האולימפית - קריאה לחרם
מאת: אביגדור בורכו (מערכת)
צילום: דניאל פלג הגדל
לאחר שהמשחק הראשון של הנבחרת האולימפית שודר בערוץ עשר ציפיתי שכך יהיה במשחקים הבאים, אך כגודל הציפיה כך גודל האכזבה. המתנתי בציפיה לראות את המשחק מול בלגיה וניסיתי לזפזפ לתחנות פתוחות אחרות, אך מהר מאוד גיליתי שאין שידור. כמו רבים כל כך היתי בטוח שנבחרתנו תנצח את בלגיה, וההפסד להולנד היה בעיני כשלון מקרי וחד פעמי. כל כך התאכזבתי לראות שהשידור נמצא בידיהם של הגזלנים מצ'רלטון, שבאותו הרגע פתחתי רדיו והאזנתי לשידור ברדיו כאקט של מחאה.
לאחר סיום הטורניר הבנתי מדוע בהתאחדות לכדורגל לא התאמצו להעביר את השידורים, או להעביר את האפשרות לרכישת הזכיינות לערוץ אחד או שתיים או ערוץ עשר. כל זאת, כך אני מאמין, מתוך "הפירגון הרב" אשר זכה מאמן הקבוצה מכל הקולגות שלו, וכמובן מחבריו לאימון הנבחרות השונות ומיו"ר ההתאחדות אשר ידוע " באהבתו " הרבה אל גיא לוי, ובמיוחד לאביו גברי לוי היו"ר במי"ל. לפחות שהמבקרים היו מצניעים מעט מדברי "האהדה" על שיטותיו ודרך הצבת השחקנים על כר הדשא.
לא יתכן שכל שנה יעבירו את זכויות השידור לכל המרבה במחיר וירשו לערוץ לעשות ככל שעולה על רוחו בצופים חובבי הספורט. קראתי וראיתי סקרים רבים בנדון, ובמיוחד אני מברך את הצופים אשר ברוב הסקרים שנעשו קוראים להטיל חרם על השידורים בתשלום.
אני מציע לכל אחד לקנות אנטנה במאה ש"ח או צלחת לצפות בערוץ הירדני ואחרים אשר משדרים את משחקי קופה אמריקה וכל טורניר אחר.
אם כל אחד מאיתנו יבצע בדיקה כמה הוא צריך לשלם כל חודש כדי לצפות בערוצים האהובים עליו כולל סרטים בהוט ווידאו, יגלה שאט אט מדובר בסכום מפחיד בשנה . היכן התערבות משרד הספורט והתרבות?
ידוע לכל שענף הכדורגל מושך אליו צופים ואוהדים רבים ובשל כך חשבו בצרלטון "לגזור קופה " על חשבון אוהבי הכדורגל, במיוחד שאופציית הצפייה במגרש היא בלתי אפשרית וגם אם זה בארץ אז לא תמיד התנאים המחפירים באיצטדיון מפתים מספיק.
אני קורא לשוחרי הספורט בארץ, להחתים עצומה ולשלוח לשר הספורט ראלב מג'אדלה, אשר מאוד גאה בעברו הספורטיבי, וכשחקן עבר אנו מצפים ממנו לעזור לנו ונדרוש לפתוח לפחות את שידורי משחקי הנבחרות הלאומיות, בכל הענפים לכל שוחרי הספורט.
בנוסף, כפי שהיה בתחילת השידורים של צפיה לפי תשלום, הנני קורא לחרם מוחלט על הערוצים מבלי לשבור שביתה, ותאמינו שלאחר שיפסידו כמה מליונים יחשבו טוב טוב אם לקנות שידורים מראש בפעם הבאה.
ישנה אפשרות להעביר חלק מהתקציבים, אשר כולנו שותפים להם, קרי אגרות השידור,לטובת רכישת חלק מזכויות השידור של משחקי הקבוצות אשר מתמודדות באירופה, משחקיה של בית"ר ים, מכבי נתניה ומכבי ת"א וזאת בערוץ הממלכתי ערוץ אחד.
כל ערוצי התוכן
תרבותצרכנות
אקטואליהספורט
חברהביקורת
עשרת ה...תמונת השבוע
יחסים

עוד בספורט

NBA או מונדיאל
ההשוואה המתבקשת בין שני הטורנירים שמשוחקים
(מנחם הבר (מערכת))
להמשך הכתבה
 
זה שעולה וזה שיורד
סיכום שלב הפלייאוף בNBA ומילה על הגביע האנגלי
(רועי אורן)
להמשך הכתבה
 
 
עוד כתבות של אביגדור בורכו
תחילת סופה של מפלגת העבודה
האם נולד לנו לוזר חדש?
(אקטואליה)
להמשך הכתבה
 
שבויים בשעת לילה מאוחרת בקיבוץ
בקיבוץ בית השיטה עובדים על דרכים מקוריות ללכידת גנבים. חבל רק שהם לא מתחשבים באורחים ובדיירים החפים מפשע
(חברה)
להמשך הכתבה
 
ציון כתבה ממוצע: 5.00     יולי 2007
דרג כתבה:
תגובות הגולשים
חזרה למדור