עליה שכולה צביקה שרף
כיצד עם נשמה ואמביציה ניתן היה לעשות עליה לאליפות אירופה
מאת: אביגדור בורכו (מערכת)
חוצפה! הכוח לשנות.
מאמן, בכל מסגרת הינו דמות מחנכת, תומכת, מלמדת , מעניקה כלים כדי להתמודד במשחק אך לפני הכל דמות המאמן היא השראה ודוגמא אישית. ביכולתו של המאמן לגרום לשחקנים שישקיעו עבורו וילחמו למענו ולמען הצלחתו בדרך להשגת המטרה הכללית.
לא היה מועמד מתאים יותר מצביקה שרף כדי לאסוף את שחקני נבחרת ישראל ולדחוף אותם לאחר שהיו בפגרת קיץ ארוכה, משעממת, חסרי כל מוטיבציה, ואמונה בעצמם, ובאפשרות שההעפלה אפשרית.
נכון שברוב המשחקים לא ראינו כדורסל משובח, אך בהחלט ראינו נחישות, עקשנות ודבקות במטרה. אמנם לא ניצבו מולנו אריות הכדורסל האירופאי, אך כפי שאמר ק'וזיקרו לאחר הנצחון הלפני אחרון, "מי שירביץ יותר ינצח". המשמעות של דבריו הינה הפעלת כוח, פיזיות ושמירה חזקה, ועל הדברים הללו דאג צביקה שרף לתרגל ולחזק אצל שחקנינו.
שחקני נבחרת ישראל לא התאמצו רק למען הדגל הם התאמצו בשביל המאמן, והדגל.
נסיונו הרב של צביקה שרף, וההצלחה בטורניר ההזדמנות האחרונה ישדרגו את מעמדו באירופה שהיה לאחרונה בנסיגה. הצלחה של צביקה שרף היא הצלחה של שחקנים רדומים רבים, אשר כמעט עבר זמנם, ואף שחקנים אחרים שהיו כבויים, הלפרין, קוז'יקרו, גרין וטפירו. צביקה יודע להוציא את המקסימום מכל שחקן גם שהוא לא פגע בקבוצתו כגון הלפרין וגם שחיפש להתעמת עם כל דבר כגון טפירו .
נכון ששיחקנו בבית מול אריות הכדורסל האירופאי ועם שחקנים מה NBA, נכון שחלק מהפרשנים והכתבים לא כל כך מפרגנים לצביקה שרף וזוכרים לו את ההתכתשויות עימם במקום את ההצלחה ועצם ההישג בעליה לאליפות אירופה.
בסופו של דבר, שרף גרם לכל שחקן להיראות אחרת, לשחק למען הדגל ולהביא לכולנו הרבה נחת גם מעצם העלייה ומהנצחון הסנסציוני על נבחרת קרואטיה.
כל ערוצי התוכן
תרבותצרכנות
אקטואליהספורט
חברהביקורת
עשרת ה...תמונת השבוע
יחסים

עוד בספורט

NBA או מונדיאל
ההשוואה המתבקשת בין שני הטורנירים שמשוחקים
(מנחם הבר (מערכת))
להמשך הכתבה
 
זה שעולה וזה שיורד
סיכום שלב הפלייאוף בNBA ומילה על הגביע האנגלי
(רועי אורן)
להמשך הכתבה
 
 
עוד כתבות של אביגדור בורכו
תחילת סופה של מפלגת העבודה
האם נולד לנו לוזר חדש?
(אקטואליה)
להמשך הכתבה
 
שבויים בשעת לילה מאוחרת בקיבוץ
בקיבוץ בית השיטה עובדים על דרכים מקוריות ללכידת גנבים. חבל רק שהם לא מתחשבים באורחים ובדיירים החפים מפשע
(חברה)
להמשך הכתבה
 
ציון כתבה ממוצע: 3.00     ספטמבר 2007
דרג כתבה:
תגובות הגולשים
חזרה למדור