החוצפה של דוידוביץ
הגיע הזמן שבמכבי חיפה ישימו קץ לשרירים שעושה ניר דוידוביץ'
מאת: אורי שמיר
חוצפה! הכוח לשנות.
בימים האחרונים התבשרנו ששוער מכבי חיפה והנבחרת, ניר דוידוביץ', שוב עושה שרירים כלפי המועדון בו הוא משחק. דוידוביץ', וזאת לא הפעם הראשונה, דורש שישדרגו את תנאי החוזה עליו הוא חתם בעונה שעברה [חוזה ל-3 שנים], חוזה ששם אותו בצמרת מקבלי השכר מקרב שוערי הליגה.
השאלה המתבקשת היא מדוע דוידוביץ' חתם בשנה שעברה על חוזה ל-3 שנים, אם בדיעבד מתברר שהחוזה לא מספק את דרישותיו? אני חושב שדוידוביץ' מפרש בצורה מאוד לא הוגנת את מה שמכבי חיפה עשתה למענו במשך השנים. אני חלילה לא מאשים אותו ברדיפת בצע, אבל אני חושב שההתנהגות שלו לא ראויה.
מכבי חיפה במשך השנים טיפחה את ניר דוידוביץ' שסומן מגיל צעיר כשוער העתיד של המועדון שידוע בכך שלא נותן הרבה צ'אנסים לבוגריו- דוידוביץ' ידע לקחת את הצ'אנס שקיבל וקנה בזכות עבודה קשה וטובה, את מקומו בהרכב מכבי חיפה בגיל צעיר מאוד, כזה שכל שוער שמסיים גיל נוער רק יכול לחלום עליו. במשך השנים דוידוביץ' קיבל קרדיט בלתי מוגבל מקברניטי המועדון, למרות שלא מעט פעמים הקבוצה ניזוקה מטעויות שלו על המגרש. עובדת היותו השוער הראשון במכבי חיפה, עזרה לו מאוד להשיג את חולצת ההרכב של נבחרת ישראל. הנאמנות שהפגינה חיפה כלפי האיש היא מעל ומעבר. כשהשוער נפצע במהלך עונת 99/00, חיפה נאלצה לשלם על עוד שתי שוערים כדי לעבור את התקופה. חיפה החזירה את שגיא שטראוס מעירוני ראשל"צ, על-מנת שיעמוד בשער הקבוצה עד שדוידוביץ' יחזור מפציעה, ובמקביל פיצתה את ראשל"צ במימון הבאת שוער נבחרת ביילרוס, גנאדי טומילביץ'. לפני תחילת עונת 02/03 נפצע דוידוביץ', מה שאילץ את מכבי חיפה להחתים את דודו אוואט, שוב עד שדוידוביץ' יחזור.
מכבי חיפה תמכה בדוידוביץ' ברגעים הכי קשים שלו, במשך השנים תוגמל ניר דוידוביץ' בחוזים כספיים מכובדים, מכונית ווולבו יווקרתית, תנאים כאלה שהרבה שוערים ברמתו בליגת העל שלנו יכלו ויכולים לחלום להשיג.
חבל מאוד שניר דוידוביץ' במקום להוקיר את מה שמכבי חיפה עשתה למענו במהלך העונה, עושה שרירים ומאיים שיעזוב את הקבוצה אם חוזהו לא ישודרג.
אני רוצה לשאול את מר דוידוביץ' שאלה:
אם יעקב שחר היה דורש ממך לפתוח את החוזה שלך במטרה לקצץ לך שכר, ובמקרה שלא תסכים תשב ביציע, האם היית מסכים?
אני מאמין שדוידוביץ' לא היה מסכים ובצדק. אז למה כשהמצב הפוך, דוידוביץ' מתנהג בצורה כל כך לא יפה, איך היה מרגיש דוידוביץ' אם במכבי חיפה היו נוקטים בפעולות של הורדה להתאמן עם קבוצת הנוער, להתאמן לחוד מהקבוצה, ישיבה ביציע והכל בשביל לייאש אותו ולגרום לו לעזוב. בטוח שהוא היה מרגיש רע, ואפילו היה מרגיש ובצדק כפיות טובה מצד מכבי חיפה.
לדעתי מכבי חיפה שגתה קשות בשנים האחרונות, כשלא עודדה את השוער השני הצעיר והמוכשר של המועדון, תום אלמדון, לעבור לקבוצת אמצע טבלה בליגת העל כבר לפני 3 שנים.
אם מכבי חיפה הייתה עושה כך, תום אלמדון היה מממש אחוזים גבוהים מהפוטנציאל הטמון בו ואני בטוח שניר דוידוביץ' לא היה מעז להתנהג
בצורה הזו, כי הוא היה מבין שיש אלטרנטיבה למקרה שהוא ישבור את הכלים. במצב שנוצר דוידוביץ' מרגיש שמכבי חיפה תלויה בו, ולכן יש לו את כל הסיבות לדרוש לשדרג את חוזהו, ולאיים שאם לא יהיה כך הוא קם והולך.
הסאגה הזו מזכירה לי יחסי לקוח-בעל עסק בבזאר תורכי. הלקוח מגיע לדוכן רוצה לקנות מוצר, שואל מה המחיר ובעל הדוכן מבקש מחיר גבוה ממה שהלקוח מוכן לשלם. הלקוח באקט של הפגנת כוח מאיים שאם מחיר המוצר לא יירד הוא הולך. בעל הדוכן עומד על שלו, הלקוח עוזב את המקום. ואז אחד משתי המצבים קורה:
או שבעל הדוכן נכנע ומתחנן אל הלקוח שיחזור ומוריד לו את המחיר על המוצר שרצה, או שבעל הדוכן עומד על המקח ואז הלקוח שכל-כך רוצה את המוצר מוריד את הראש וחוזר לדוכן ומשלם מחיר מלא. זה מה שקורה עכשיו בחיפה, או שחיפה תכנע או שדוידוביץ' יכנע. אני חושב שחיפה צריכה להיות עם ידה על העליונה, לשלוח את דוידוביץ' ליציע, לתת לתום אלמדון את אפודת השוער הראשון, וללמד לקח את ניר דוידוביץ'.
תאמינו לי שאין קבוצה בליגה שתהיה מוכנה לשלם לדוידוביץ' את מה שהוא דורש בשלב הזה של העונה, ואם בחיפה יעמדו על שלהם, הם יצאו נשכרים מהפרשייה. בגלל שמדובר בשחקן כמו ניר דוידוביץ' שהוא לא עוד שחקן בחיפה והוא
מודל לחיקוי להרבה שחקנים צעירים, צריכים להחמיר איתו ולגרום לאנשים להבין שאין שחקן שיוכל לעשות דברים כאלה למועדון מבלי שהוא ינזק.
כל ערוצי התוכן
תרבותצרכנות
אקטואליהספורט
חברהביקורת
עשרת ה...תמונת השבוע
יחסים

עוד בספורט

NBA או מונדיאל
ההשוואה המתבקשת בין שני הטורנירים שמשוחקים
(מנחם הבר (מערכת))
להמשך הכתבה
 
זה שעולה וזה שיורד
סיכום שלב הפלייאוף בNBA ומילה על הגביע האנגלי
(רועי אורן)
להמשך הכתבה
 
 
ציון כתבה ממוצע: 3.67     אוקטובר 2007
דרג כתבה:
תגובות הגולשים
חזרה למדור