לא רוצים לשתות מי תהום בטעם פנטיום?
מחזרו פסולת אלקטרונית
מאת: מרסל הדר - דוברת מועצת גן יבנה
חוצפה! הכוח לשנות.
אם בעוד עשרים שנה איננו רוצים לשתות מי תהום בטעם מעבד פנטיום, כדאי שנתחיל לחשוב על זה כבר עכשיו, ויפה שעה אחת קודם!

מתוך תפישה זו, הצטרפה מועצת גן-יבנה לרשימה מצומצמת של ישובים שחושבים ירוק, ובנוסף לשאר חומרים שהיא אוספת ומעבירה למיחזור, הקימו נקודה לאיסוף פסולת אלקטרונית.

הציבור הרחב אינו מודע לכך שניתן למחזר פסולת אלקטרונית במקום להשליכה לרחוב או לאשפה. פסולת אלקטרונית אינה רק לוחות מודפסים. בפסולת אלקטרונית נכללים גם טלפונים ניידים, צעצועים, טלוויזיות, תנורים ומקררים, ולמעשה כל מה שמתחבר לשקע החשמל.
מיחזור פסולת אלקטרונית חשוב לא רק משום שזו תופסת נפח, אלא משום שהמתכות הרעילות שבפסולת האלקטרונית, כגון העופרת והכספית, מחלחלות למי התהום ומזהמות אותם.
מסיבה זו בחרה מועצת גן-יבנה להודיע לציבור הרחב על איסוף מוצרים אלקטרוניים, אשר יפונו בצורה מסודרת למיחזור.

בישיבה שהתקיימה בשבוע שעבר בין מנהל מחלקת התברואה אבי מנצור, לנציג חברת "אולשק" ונציגת איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה, סוכם על הקמת נקודת איסוף מוצרים אלקטרוניים.
"אולשק" הינהחברה ותיקה, המעבדת כ-20 אלף טון בשנה. החברה הינה אחת מכמה המוכרות על ידי המשרד לאיכות הסביבה.
בשונה מחומרים אחרים ברי מיחזור, כך הוסבר, יש לרכז מוצרים אלקטרוניים במקום סגור ומגודר. לפיכך סוכם שמחסני המועצה הממוקמים באיזור התעשייה, יהיו המקום בו ייאספו המוצרים.
חברת "אולשק" תפנה את המוצרים תוך טיפול בהם על פי כל הכללים – פירוק, ריסוק וגריסה, מיון על פי סוגי החומרים השונים והשבתם כחומרי גלם לתעשיות השונות, והטמנה מסודרת של הפסולת הנותרת באתר הטמנה מורשה.

לקראת הפסח ייבחר אחד מימי שישי כך שתושבים המתקשים להגיע למחסני המועצה בשעות העבודה הרגילות, יוכלו להגיע גם במועד מיוחד זה, שיפורסם לנוחות הציבור.
במקביל הונחו עובדי הקבלן להפריד בין הגזם המפונה לבין מוצרים אלקטרוניים המושלכים על ידי התושבים לרשות הרבים, ולפנותם למחסני המועצה.

בואו נשמור על ארץ ישראל יפה ונקייה ממתכות!
כל ערוצי התוכן
תרבותצרכנות
אקטואליהספורט
חברהביקורת
עשרת ה...תמונת השבוע
יחסים

עוד בעירוני

כיצד נפסיק את עושק הורי ילדי הגן?
בגן חובה אמורים התשלומים המוגזמים להפסיק, האמנם?
(dina4004)
להמשך הכתבה
 
מדינת כבישים
געגועים לכרי הדשא האחרונים
(עידו סלומה)
להמשך הכתבה
 
 
ציון כתבה ממוצע: 5.00     מרץ 2008
דרג כתבה:
תגובות הגולשים
חזרה למדור