"ראיון עם המנכ"ל " – דוד קמיניץ מנכ"ל חברת HOT
שי גילעם, מנהל בכיר בחטיבת מערכות מידע בחברת HOT – נשלח למשימה שלא כל אחד זוכה בה כל יום : ראיון עיתונאי - אישי אחד על אחד עם מנכ"ל החברה בה הוא עובד . הראיון ניתן למען עיתון HOT NEWS אך יש בו ערך עיתונאי וציבורי מהמעלה הראשונה ואנו מביאים כאן את הראיון במלואו.
מאת: שי גילעם (מערכת)
חוצפה! הכוח לשנות.
שאלה: ספר לנו בקצרה על עברך המקצועי מתחילת דרכך ועד היום.
תשובה: "כיום אני בן 55. התחלתי את דרכי המקצועית בעולם מערכות המידע כעובד מדינה.
יכולתי להשאר עובד מדינה עד גיל 65 אך באופיי אני מונע מאתגרים ועל כן אזרתי אומץ ויצאתי לשוק הפרטי .
תחנות עיקריות בקריירה שלי הן : מבעלי קבוצת נטקום , מנכ"ל חברת 013 ברק (ואני אגב מאוד גאה בחלק זה בחיי) וכמובן כיום מנכ"ל חברת הוט . "

שאלה: הגעת ל- HOT לפני כשנתיים מחברה שמונה כ- 1000 עובדים? איך זה לנהל 5000 עובדים?
תשובה: "ניהול של 1000 עובדים או 5000 עובדים זה כמעט אותו דבר. כאשר מדובר באלפים אין כאן דרמה . מבחינתי זהו אינו הפקטור העיקרי.
המורכבות המהותית מבחינתי היא ליצור זיקה חזקה בין העובדים לחברת הוט , גם כאשר הרבה עובדים מפוזרים בסניפים שונים ברחבי הארץ. יש חשיבות עליונה ביצירת תרבות ארגונית והטמעת העובדה שכולנו וינרים."

שאלה: חברת הוט עברה בשנת 2007 למצב של רווחיות , לאחר מספר שנים בהן נרשמו הפסדים.
איך "עשית את זה"?
תשובה : "איך אני עשיתי את זה ? זה העובדים עשו את זה ! אני מתפקד כסדרן עבודה ודואג שכולם יעשו את עבודתם. ההצלחה היא של העובדים בלי ספק. חלק לא מבוטל של העובדים כיום – הם אותם עובדים שעבדו גם בתקופות הפחות טובות מבחינה כלכלית וזוהי הגדולה שבדבר"

שאלה: תוכל לספר לנו על אנשים מיוחדים שפגשת בהוט?
תשובה: "פגשתי הרבה אנשים שהצליחו להפתיע אותי – חלקם נמצאים זמן רב בתעשייה , ולמרות זאת היו פתוחים לרעיונות חדשים וחשיבה אחרת .
כתשובה לשאלתך אני אציין את שני משחקי החברה שהתרחשו בשנה האחרונה – וכללו את כל עובדי חברת הוט. המשחקים התרחשו בתקופה של פרויקטים חשובים ומורכבים בחברה – ולמרות זאת העובדים נתנו לפעמים 400% מיכולתם המקצועית תוך השתלבות במשימות המשחק. זה דבר מדהים בעיני!"

שאלה: איך אתה יכול לסכם את השנתיים ב- HOT?
תשובה: "התקופה הייתה מוצלחת מבחינתי , והצלחנו יחד להגיע לפסגות שלא הכרנו. אני רוצה לציין שזוהי בהחלט רק תחילת הדרך , וצפויים לנו עוד אתגרים רבים . עצם ההישארות בפסגה היא הכרח !"

שאלה: מהן תוכניות הטלוויזיה שאתה אוהב ורואה באופן קבוע ?
תשובה: "לצערי אין לי מספיק זמן בכדי לראות טלויזיה – בטח לא סידרה שצריך לראות אותה באופן קבוע. אני אוהב לראות סרטים כשאני רץ בחדר הכושר וכן תוכניות מובחרות מה VOD.
ה VOD תפור לאנשים כמוני , שרוצים לראות טלויזיה בשעות לא שיגרתיות"


שאלה: השאלה הבאה עלתה רבות בקרב העובדים..ידוע שאתה אדם מאמין מאוד כיצד מושפע אורח חייך מכך (מצוות מיוחדות שאתה מקיים? מבקר בבית כנסת? צופה בשידורי הטלוויזיה בימי שישי בערב?)
תשובה: "אני שומר שבת באמונה מלאה , ואני חושב שהגוף וגם הנפש צריכים מנוחה.
לשמחתי אני מצליח לצאת מהלחץ בסופי שבוע, ולו לזמן קצר.
יחד עם זאת אני "מנהל של שבעה ימים" כלומר אין לי פטור מיום אחד – ומי שצריך משהו דחוף במיוחד ידע איך להשיג אותי ".השאלון המקוצר (בוקסה)
1. מה ישראלי בעיניך? "פלאפל!"
2. מתי בכית בפעם האחרונה? "התרגשתי ובכיתי לא מזמן – בטקס סיום מסלול צהלי של אחד הבנים שלי . הטקס היווה מבחינתי סגירת מעגל אישית."
3. איך אתה מגדיר את עצמך ? "אני טיפוס מורכב , מאוד אנושי ומאוד חד. אני יודע ללטף ויודע גם לסטור אבל אם לומדים איך לשלב בין הדברים אפשר להינות!"
4. מה משמח אותך ? "יצירה משמחת אותי. הישגיות מערכת מביאה אותי לכדי שמחה. אני מוכרח לציין שאנושיות היא מעל הכל וגם בה אני מוצא את השמחה!"
5. מה מפחיד אותך? "בגיל 55 אין הרבה דברים שיכולים להפחיד בן אדם .
בכל זאת , כתשובה לשאלתך אני אומר שאין אדם שלא חושש מכשלונות"
6. האם יש לך מקום בו אתה מוצא את החופש האישי שלך ? "במהלך חיי טסתי מספר פעמים לתאילנד – וברובן הייתי בלי סלולרי זמין ובלי טלויזיה ! אני מקווה שאשוב לשם בקרוב."
7. מה הספר האחרון אותו קראת? "בכל שבת אני מסיים לקרוא ספר שלם . לאחרונה קראתי את "הבלדרית" וספר העוסק במרגל רוסי שהתנקשו בחייו."
8. ספר לנו משהו שאנשים לא יודעים עליך עדיין ." גדלתי בבית ציוני , והייתי דור שמיני בירושלים. אני מרגיש מחובר מאוד לירושלים ולא"י: הייתי ממקימי גוש אמונים בהיותי צעיר ונלחמתי על זכות קיומה של הארץ. למרות הצעות רבות במהלך הקריירה – לא עברתי לעבוד בחו"ל ונשארתי בארץ. "
כל ערוצי התוכן
תרבותצרכנות
אקטואליהספורט
חברהביקורת
עשרת ה...תמונת השבוע
יחסים

עוד בתרבות

ביקור הגברת הזקנה
הדה בושס נחשבה כמבקרת קשוחה ונוקבת אשר לא נתנה לדבר לחמוק מבין עיניה.
(רועי אורן)
להמשך הכתבה
 
האישה והאגדה
את'ה ג'יימס הייתה זמרת נשמה גדולה אשר לצערי לא הפכה לכוכבת
(רועי אורן)
להמשך הכתבה
 
 
עוד כתבות של שי גילעם
חכמים בלילה
היום כדי לזכור באיזו מסיבה היית לא צריך יומן. מספיק להיכנס לאתרי התמונות באינטרנט ולחפש את תמונתך. לא מכירים אתרי תמונות? מסתבר שיש הרבה!
(אינדקס אתרים)
להמשך הכתבה
 
טלוויזיה באינטרנט
לפניכם מספר אתרים מובחרים, שהבינו שטלוויזיה אינה מיועדת רק לבטטות כורסה עם השלט ביד, אלא גם לגולשי אינטרנט עם העכבר במקום הנכון!
(אינדקס אתרים)
להמשך הכתבה
 
ציון כתבה ממוצע: 4.11     אפריל 2008
דרג כתבה:
תגובות הגולשים
חזרה למדור