כיצד נפסיק את עושק הורי ילדי הגן?
בגן חובה אמורים התשלומים המוגזמים להפסיק, האמנם?
מאת: dina4004
מצפצפים על החוק צילום: מ.מ הגדל
מרבית שתיקת האזרחים כאשר גובים מהם כספים באמתלות שונות, נובעת ראשית, מחוסר ידיעתם את זכויותיהם, והאם מותר כלל לגבות מהם כספים אלו. שנית, כאשר מדובר בילדי גנים, בהם ההורים נדרשים חדשות לבקרים לשלם כספים שונים, הן מהגננות והן מקבוצת הורים מצומצמת שמכנה עצמה 'וועד הגן', ההורים משלמים, הן כיוון שרובם חושבים שכך צריך לפי החוק, הן משום שפשוט 'לא נעים'. הרי אם ישאלו שאלות, ואם יקשו בקושיות, שמא ילדם לא יקבל ככל הילדים? שמא יקבל אף יחס שונה או פחות מהגננת והסייעת?
הגיעה העת לשינוי. ישנם הורים בודדים, שיש ביכולתם לברר את זכויותיהם וחובותיהם כהורים לילדים בגן. אם בפנייה לאגף החינוך ברשות המקומית, אמורים הם לקבל תשובות בדיוק אילו כספים עליהם לשלם, ואם אפילו בחישוב חשבונאי פשוט והגיון רגיל ושכל ישר. כאן העת לציין, כי גם אם עונים לכם כי גבייה זו רשומה ב'חוזר מנכ"ל משרד החינוך' - דעו לכם - גם חוזר זה אינו מחייב לפי החוק וזהו רק נוהל שניתן להגיש השגות לגביו ולא לפעול על-פיו.
ולדוגמא מוחשית - בגן חובה מסויים, בעיר 'רגילה' לחלוטין בארץ, נדרשו ילדים לשלם למעלה מ- 600 ש"ח שכמעט מחציתם, כך נטען, מועבר לרשות המקומית, ומחציתם ל"וועד הגן" עבור: השתתפות באיזו הצגה, 'אלבום' שיכלול את תמונתם במסיבת סיום הגן, ואולי עוד דבר או שניים כמעט חסרי עלות כספית לחלוטין.
בנוסף - כל חג, כולל טו' בשבט, נדרשים ההורים להביא מביתם ומכיסם - תשלום כסף מזומן ו/או הבאת חומרים ו/או פירות - ממתקים בכמות שהגננת תחפוץ.
למותר לציין, כי כ- 35 משפחות מביאות לדוגמא 'פירות יבשים' לטו' בשבט. הכמות עולה על גדותיה, והילדים מקבלים דוגמיות מאותן פירות. שמא גם נשאלת השאלה - לאן הולכת הכמות העודפת? וודאי שלא לפח, וכל אחד ודמיונו הוא לפתרון הסוגיה.....
די לשחיתות. כן - אין מילה אחרת למתחולל בגני הילדים בנושאים אלו. במצב הכלכלי דהיום, ואף קודם לכן, תמיד יהיו משפחות שיותר קשה להן, אך בלי קשר לכך - אין הן צריכות אף לפי חוק לשאת בתשלומים שונים שמעשירות קופות אחרות ובטוח אינן למען ילדיהם שבגן.
ו... תחשבו על זה, ויותר מכך - תעשו משהו !!!!!!
כל ערוצי התוכן
תרבותצרכנות
אקטואליהספורט
חברהביקורת
עשרת ה...תמונת השבוע
יחסים

עוד בעירוני

לא רוצים לשתות מי תהום בטעם פנטיום?
מחזרו פסולת אלקטרונית
(מרסל הדר - דוברת מועצת גן יבנה)
להמשך הכתבה
 
מדינת כבישים
געגועים לכרי הדשא האחרונים
(עידו סלומה)
להמשך הכתבה
 
 
ציון כתבה ממוצע: 5.00     מרץ 2009
דרג כתבה:
תגובות הגולשים
חזרה למדור