"ודבק באשתו והיו לבשר אחד".
מה משמעות של דבק באשתו?
מאת: ציונה טאקר Siona Thacker
חוצפה! הכוח לשנות.
“ ודבק באשתו והיו לבשר אחד" זכר ונקבה ברא אותו"
קבלה מפי: ציונה טאקר.
Kabbalah by: Siona Thacker

שורשו ומציאותו של האדם היא אחת, ובבואו לעולם הזה מתלבש האדם בגוף חומרי, המשמש לו ככלי קיבול לנשמתו הרוחנית, בהוויתה הרוחנית העליונה והשורשית הנשמה נשארת מאוחדת, כפי שהייתה מראשית הבריאה.
האדם מצד אחד הוא ישות אחת ומציאות אחת בקיומה בעולמות עליונים, ומצד שני מופיעה בעולם הזה, כשתי מציאויות שונים, שני אנשים נפרדים.

לפני ירידתה של הנשמה לעולם הזה בעודה נמצאת בעולם העליון, היא יחידה של זכר ונקבה המאוחדים ביחד כנשמה אחת. ובזמן השתלשלות הנשמה מעולם עליון, לעולם תחתון יותר שבעולמות העליונים, מתפצלת אותה נשמה לשני חלקים של זכר ונקבה, ואז משתלשלת מעולם תחתון זה לעולם הזה.
לפעמים שניהם ירדו לעולמנו באותו זמן, ולפעמים בזמנים שונים אחד מהשני. בבואם לעולם זה הם מתמזגים שוב, והופכים לבעל ואשה . וזה נחשב לחצי השני או כפי שקוראים לזה היום הנשמה התאומה.
למה הדבר דומה בעולמנו ? לתאומים זהים -אשר נוצרים מביצה מופרית אחת. כאשר תא הביצה מתחלק, התאים שנוצרו ממנו נפרדים לשני גושים של תאים. כל אחד מהם מתפתח לעובר שלם. שני עוברים אלה נותרים קרובים אחד לשני, ולכן לתאומים זהים יש שליה משותפת .
- תאומים לא זהים: נוצרים משתי ביציות נפרדות במקום ביצית אחת. לאחר ההפריה מתקבלות שתי ביציות מופרות. שתיהן משתרשות בדופן הרחם, לכל ביצית שליה נפרדת משלה, וכל אחת מתפתחת לעובר.
זוגות שאינם נשמה תאומה נשואיהם לרוב לא מחזיקים מעמד. כמו במשל התאומים שנולדו משתי ביצות שונות.
נשמה תאומה בדמיון לתאומים שנולדו מביצה אחת, לכן נישואיהם יחזיקו מעמד עד סוף חייהם.
"בזוהר נכתב"איש ואישה זכו שכינה ביניהם, לא זכו, אש אוכלתן"
שזה אומר שאם אין רוחניות והרמוניה בניהם, האהבה הופכת לשנאה. ובאותיות של שם האדם חבוי בו הכח הרוחני, שללא הכח הזה המאחד הכל מתפרק.
כפי שנכתב "בזוהר:
אם ניטול את האות "ה" מהמילה אשה יצא "אש" ואם ניטול מהמילה איש את האות "י" הרי יצא אש, כי הוצאנו את הכח של האותיות הרוחניות מהשמות שהם אות י" ה", והשארנו את הכח הגשמי. אשר סופה של מציאות זו להתפרק מהשורש המשותף. כי אין בהם כוח נוסף המאחד אותם, כי כל דבר בעולם יש בו כוח נוסף נסתר המאחד אותם, וללא כוח זה הכל מתפרק, אם זה בחיים, או בטבע, כי כל תכלית כל הבריאה להגיע למצב של הרמוניה ואחדות.
עומק משמעות החיפוש אחר בת הזוג – הוא דחף טבעי אלוקי, הנשמה כל הזמן נמצאת בחיפוש אחר החצי שלה, שהוא החלק המהותי והשורשי של האדם, שהאדם חש ללא הרף בחסרונו, ומחפש את אבדתו שזה האישה, או האיש, והינו חלק מעצמותו,
כל תוכן חייו של האדם יהיו חצויים ובלתי מושלמים,עד שלא ישיג את החצי שלו– והאדם ללא אישה הריהו "כעץ יבש.
הרעיון המרכזי היא מציאות שלמותם של כל הנבראים והנמצאים מותנה ביחס ההדדי שיש בין שני בני זוג, ושני גופים, שעל ידי היחס ההדדי הם משלימים זה את זה, ויוצרים מציאות רוחנית אחת מושלמת, כפי השמש משלימה את הירח מקרינה אור על הירח. כך האיש משלים את האשה.
ונאמר קשה הזיווג כקריעת ים סוף לכן כאשר אדם יודע שמצא את החצי שלו יאחז בו
לא מעט אנשים שואלים בשביל מה אני צריך להתחתן ולהביא ילדים לעולם. טוב לי להיות רווק? אני יכול לחיות עם בת זוג ללא נישואין.
נתחיל בזה (ספר בראשית פרק א כח) ): "וַיְבָרֶךְ אֹתָם אֱלֹהִים וַיֹּאמֶר לָהֶם אֱלֹהִים: פְּרוּ וּרְבוּ וּמִלְאוּ אֶת הָאָרֶץ וְכִבְשֻׁה"
"כל מי שאינו עוסק בפריה הרי זה שופך דמים ומבטל את הדמות". (חז"ל).
ישנם מספר סיבות למה אדם צריך להתחתן. כפי שציינתי לפני שהנשמה יורדת לעולם ונמצאת בעולם עליון היא יחידה אחת, זכר ונקבה המחוברים יחדיו, המתפצלת ויורדת לעולם, ובעולם זה היעוד שלהם להתחבר יחדיו כפי שהיו בעולם העליון, על ידי קידושין, המקדשים את חיבור הנשמה שהיא במהותה קדושה וטהורה, , וחיבור של שני החצאים הפכו שוב ליחידה אחת מושלמת,
ללא החצי השני האדם אינו שלם, כי חסר בו החצי שמשלים אותו.
סיבה אחרת: ההורים שלנו הם שורש הנשמה שלנו, ואנחנו רק ענף לשורש זה. על ידי זה שהאדם מתחתן ומביא ילדים הוא הופך לשורש של הילדים שלו, והילדים הם הענפים שלו, וכאשר הילדים מתחתנים הם הופכים לשורש של ילדיהם.
להבדיל אדם שלא מתחתן ואינו מביא ילדים, למעשה הוא גודע את השורש שלו, ואין המשכיות לנשמה לתקן עצמה. כי כאשר אדם נפטר מהעולם וצריך לחזור לעולם בגלגול, הוא חוזר ומתקן עצמו בגלגול דרך המשכיות השורש שלו אם זה בנכד, או נין שנולד במשפחתו, אבל בזמן שגדע את השורש שלו אזי אינו יכול למצוא כלי קיבול להכיל את נשמתו, לתקנה בכדי שיגיע לשלמות התיקון, בנוסף לכך שאדם זה גודע את השורש שלו, הוא גודע גם את האפשרות של דורות קודמים להמשיך לתקן עצמם בגלגול, כי הוא ביטל את המשך קיומו. אלא אם יש עוד אחים ואחיות במשפחה, שממשיכים את השורש שלהם, אזי לדורות קודמים יש המשכיות. ונוצר מצב שרק שורש אחד נגדע, של אותו אדם שלא המשיכו.
יש גם ייבום, כאשר מישהו נשוי ואין לו ילדים נהרג, מבקשים מהאח שלו לייבם את אשתו של אותו נפטר, כדי שנשמתו תוכל להתגלגל בתינוק הנולד, ויהיה לו המשכיות לשורש שלו.
סיבה אחרת היא עניין הקדיש, שהבנים צריכים לומר על ההורים כדי להעלות את נשמת ההורים ולתקנם,
ועוד שאדם יגיע לגיל זקנה, יהיה מי שיתמוך ויעזור לו כפי שנאמר "אל תשלכני לעת זיקנה".
האדם נולד לעולם למטרה מסויימת, לכל אדם יש ייעוד שאמור לעשות בעולם, שייעוד ותיקון זה תלוי בחצי השני שלו, אחד משלים ומתקן את השני. על ידי שאינו מתחתן מונע מעצמו את הגשמת התיקון, וגורם ביטול לנשמתו בעולמות העליונים. לכן כשם שהנשמה נמצאת באיחוד בעולם עליון, עליה לשאוף לאיחוד בעולם תחתון, ולהכיל בתוכה את האור העליון על ידי השלמת החצי שלו.
נכתב בתורה: "ויאמר ה' אלקים לא טוב היות האדם לבדו, אעשה לו עזר כנגדו".
המלצה עשה ככל יכולתיך למצוא בת זוג ולהקים משפחה.
בהצלחה
כל ערוצי התוכן
תרבותצרכנות
אקטואליהספורט
חברהביקורת
עשרת ה...תמונת השבוע
יחסים

עוד ביחסים

החשבתם מה ילד מרגיש
קולם של ילדינו לא נשמע
(חנוך)
להמשך הכתבה
 
הורות שווה
ההורות בעיני אב מתגרש
(חנוך)
להמשך הכתבה
 
 
ציון כתבה ממוצע: 5.00     נובמבר 2012
דרג כתבה:
תגובות הגולשים
חזרה למדור